Jakie hasła Polacy najczęściej wyszukiwali w internecie w 2020 roku?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 17:30
Koniec roku to najlepszy czas podsumowań. Nadszedł czas na internet: o co pytali Polacy w minionym roku wyszukiwarkę Google? Jakie hasła były najpopularniejsze? Niektóre z nich mogą zaskoczyć, innych na pewno się spodziewacie.
   .
Здымак мае ілюстрацыйны характар.Foto: Photo:Engin_Akyurt /pixabay.com/CC0 Public Domain

shutterstock_680929729 sztuczna inteligencja robot 1200.jpg
Sztuczna inteligencja: zagrożenie czy pomoc?

Koronawirus, ogórek siewny, maseczki, szycie, wybory, strajk - to tylko niektóre z najpopularniejszych haseł wyszukiwanych przez Polaków w internecie. Te wyszukiwania odzwierciedlały nadzieje, obawy, zainteresowania i nadwiślańskie wyzwania w mijającym roku 2020.


Posłuchaj
04:22 2020_12_30 17_17_07_PR3_Zapraszamy_do_Trojki.mp3 Czego szukaliśmy w sieci w 2020 roku? (Zapraszamy do Trójki)

Styczeń: w Wuhanie umiera pierwszy Chińczyk zarażony nowym rodzajem wirusa. W Polsce coraz większą popularność zyskuje słowo "koronawirus". 

Luty jest ostatnim miesiącem roku 2020, kiedy wśród haseł zyskujących popularność nie ma polityki ani wirusa. A Polacy najczęściej pytają o Irenę Sendlerową po tym, jak Google uczcił jej 110 rocznicę urodzin.

Czerwiec: Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie, a Polacy cieszą się i korzystają z odzyskanej wolności po pierwszej fali pandemii: chodzą do teatrów, kin, na plaże. Hasło miesiąca nad Wisłą: "ogórek siewny" (roślina).

Październik: najczęściej wyszukiwane hasło brzmi "strajk". Polki po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. przerywania ciąży wyszły na ulice dziesiątek polskich miast.


*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Karol Surówka
Data emisji: 30.12.2020
Godzina emisji: 17.17

pr

Czytaj także

Seniorzy w sieci

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:05
Dystans społeczny w dobie pandemii nie musi oznaczać braku kontaktu ze światem. Wręcz przeciwnie – ten czas można wykorzystać do nabywania nowych umiejętności pomocnych w życiu rodzinnym, towarzyskim i zawodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska potentatem na rynku baterii? Elektryzująca perspektywa!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 18:30
Jest pierwsza z trzech linii produkcyjnych, które będą wytwarzać baterie elektryczne do aut. Uruchomiono ją właśnie w należącej do Daimlera fabryce w Jaworze. Czy nasz kraj stanie się potęgą w tej dziedzinie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robią pisarze w wojsku, czyli fantazja najgroźniejszą bronią

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 17:30
Czy można przewidzieć przyszłość? To kwestia co najmniej dyskusyjna, chociaż nie można zaprzeczyć, że część wizji futurologów, pisarzy, reżyserów i scenarzystów się sprawdziła: np. w serialu "Star Trek" z połowy lat 60. XX w. pojawiły się komunikatory i tablety. To wystarczyło, aby nad Sekwaną stwierdzono, że warto w takie wizje zainwestować. I powołano do służby wojskowej... pisarzy science fiction!
rozwiń zwiń