Zwycięzca The Voice of Poland na żywo w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 08:00
W drodze pomiędzy kolejnymi koncertami, między Gliwicami a Ciechanowem, do studia Trójki wpadli Damian Ukeje, zwycięzca pierwszej edycji "The Voice of Poland", oraz Filip Jurczyszyn. Muzycy najpierw rozmawiali z Łukaszem Ciechańskim, a następnie zagrali akustyczny minikoncert w studiu Trójki.
Damian Ukeje
Damian Ukeje Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Jest rzeczą naturalną, że pierwszym i najważniejszym tematem rozmowy była sytuacja muzyków teraz, w dobie pandemii. Na pytanie: "Jak się teraz żyje artyście", Damian odpowiedział szczerze: – Słabo. Wielu moich kolegów z branży zajmuje się już czymś innym: rozwożą pizzę, skręcają meble...


Posłuchaj
13:40 2020_10_09 07_15_26_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Damian Ukeje i Filip Jurczyszyn na żywo w porannym programie (Pora na Trójkę)

– Trzeba jasno powiedzieć, że muzycy dzisiaj nie zarabiają ze sprzedaży płyt. Pieniądze dają głównie koncerty – mówił Damian Ukeje. 


Posłuchaj
06:33 2020_10_09 07_37_41_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Damian Ukeje i Filip Jurczyszyn na żywo w porannym programie cz.2 (Pora na Trójkę)

– Bardzo się cieszę, kiedy mogę zaprezentować swój materiał gdziekolwiek indziej niż w swoich czterech ścianach. Natomiast z frekwencją bywa różnie: np. wczoraj było średnio, bo wiele osób boi się wychodzić z domu – tłumaczył muzyk.

Duet zagrał "Drzewo", "Gdzieś obok" oraz premierowy "Ostatni papieros". Trzeci utwór pojawi się też na nowym albumie Damiana, którego nagrywanie rozpocznie się już wkrótce.

Damian Ukeje "Tu i teraz" The Voice of Poland 10/YouTube The Voice of Poland

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Łukasz CiechańskiMałgorzata Łukowska
Data emisji: 9.10.2020
Godziny emisji: 7.15, 7.37

pr/kr

Czytaj także

Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:00
Tym razem Tomasz Żąda do studia zaprosił absolutnych debiutantów z zespołu Nocti, a także, znanego już z Adre'N'Alin, Igora Szulca, który staruje z nowym projektem. Trzecim gościem jest Kasia Cerekwicka która choć jest znaną wokalistką, debiutuje w roli autorki tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gołyźniak: dostałem czas na tę płytę

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 22:00
Maciej Gołyźniak jest utytułowanym polskim perkusistą. Kierowane przez niego trio nagrało album "The Orchid", który 18 września ukazał się w prestiżowej serii "Polish Jazz". W zespole grają jeszcze Robert Szydło (bas) i Łukasz Damrych (piano).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlak Śląskiego Bluesa. Multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 08:30
Szlak Śląskiego Bluesa to niezwykły, jedyny tego rodzaju projekt na świecie: multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych. W dniach 7-11 października, tak jak od ponad 50 lat, rozbrzmiewa tam blues, jazz, rock, a opowiadają o tym znakomici muzycy. To także coroczna, równie niezwykła trasa koncertowa przypominająca najważniejsze zespoły i ich muzykę.
rozwiń zwiń