Polskie Radio
Section05
Łukasz Ciechański

Radiowa Jedynka i Trójka na festiwalu w Opolu

Trwa największe święto polskiej piosenki! Od piątku do poniedziałku (17-20.06) Program 1 Polskiego Radia i Trójka zapraszają na największą scenę muzyczną w Polsce - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas festiwalu wręczono statuetki w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Przez cały czas trwania wydarzenia na antenach Jedynki i Trójki można zdobyć zaproszenia na festiwalowe koncerty.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Opole 2022 Marcin Kusy Bartek Deryło

Wojtek Cugowski. Ostatnie szlify przed koncertem w Opolu

Wojtek Cugowski w Opolu czuje się doskonale, choć 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki go zaskoczył. – Okazuje się, że trzeba grać trzyminutowe wersje piosenek, a nasza w oryginale ma 3 minuty 45 sekund. Skróciliśmy dwie części, ale wszystkie fragmenty są zachowane i będzie można je usłyszeć – zapowiada muzyk, który wystąpi na sobotnim koncercie "Premiery".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara MUZYKA Opole Wojtek Cugowski Opole 2022

Tydzień z Paulem McCartneyem. Muzyczne świętowanie w Trójce!

W sobotę, 18 czerwca swoje 80. urodziny będzie świętował jeden z najważniejszych artystów w historii muzyki popularnej – Paul McCartney. W oczekiwaniu na 18 czerwca Trójka w ramach cyklu "Tydzień z Paulem McCartneyem" rozpoczęła celebrację życia i twórczości eksbeatlesa, emitując i omawiając jego najciekawsze utwory. Ukoronowaniem obchodów urodzin Paula McCartneya w Trójce będzie premiera serwisu specjalnego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Paul McCartney The Beatles MUZYKA Rock

Przedsmak festiwalu polskiej piosenki. Bartek Deryło, Marek Kościkiewicz i Krystian Ochman w Trójce

Już za osiem dni czeka nas 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca. W czwartkowym wydaniu audycji "Nasza tonacja" Łukasz Ciechański skupił się na wykonawcach, którzy triumfowali na Festiwalu, zarówno rok temu, jak i w poprzednich latach. W czwartkowe wczesne popołudnie zagrali nam m.in. Bartek Deryło, Krystian Ochman oraz Marek Kościkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp De Mono Marek Kościkiewicz Bartek Deryło Krystian Ochman Opole Kasia Nosowska Lech Janerka sanah Kazik Staszewski Renata Przemyk

Lista przebojów Trójki. Wyniki głosowania zaskakują? Sprawdź!

Przed tygodniem na miejscu pierwszym notowania zadebiutowała nowość – Damian Ukeje "Zjednoczone Stany". Po upływie siedmiu dni głosami słuchaczy Trójki utwór, zapowiadający nowy album artysty, utrzymał swoją pozycję. Tekst do piosenki "Zjednoczone stany" napisał Marcin Zegadło, przyjaciel Damiana Ukeje. On sam natomiast, do spółki z Filipem Jurczyszynem, jest autorem muzyki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara MUZYKA Lista Przebojów Trójki

Re-wersje, czyli covery po polsku. Sanah, Rita Pax oraz Tymon & The Transistors w Trójce

We czwartkowym wydaniu audycji "Nasza tonacja" Łukasz Ciechański zabrał nas w podróż po najciekawszych polskich re-wersjach, czyli, w wolnym tłumaczeniu, coverach. W programie znaleźli się m.in. Sanah wykonująca najsłynniejszy utwór Skaldów, grupa Rita Pax mierząca się z przebojami Breakout oraz szlagier "Biały Miś" w interpretacji Tymon & The Transistors.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Budka Suflera Felicjan Andrzejczak Urszula Cleo sanah paulina przybysz Sistars Maciej Maleńczuk Tymon Tymański Wojciech Smarzowski

"Lista przebojów Trójki": jak zagłosowali słuchacze? Sprawdź wyniki!

Pierwsze miejsce "Listy przebojów Trójki" szturmem zdobyła jedna z zeszłotygodniowych propozycji do zestawienia, czyli "Zjednoczone Stany" w wykonaniu Damiana Ukeje. Nowy utwór artysty trafił do sieci w połowie maja. Kompozycja zapowiada kolejną płytę muzyka, która - jak mówił w Polskim Radiu - będzie swojego rodzaju rewolucją w jego twórczości. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Trójka Lista Przebojów Trójki Tomasz Miara

"Lista przebojów Trójki". Muzyczne hity i wybory Słuchaczy [SPRAWDŹ WYNIKI]

 "Jestem tu" to singiel promujący najnowszą płytę grupy Harlem pt. "Nieznany świt". Jak podkreślają twórcy: "To krzyk o zauważenie bezsilnej jednostki zagubionej we współczesnym świecie". Wydawnictwo właśnie ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Singiel promujący album dodatkowo skradł serca słuchaczy Programu 3 i zdobył pierwsze miejsce w notowaniu "Listy przebojów Trójki". 
Zobacz więcej na temat:  Lista Przebojów Trójki Tomasz Miara Trójka MUZYKA

Krystian Ochman w finale Eurowizji! "Wykorzystałem adrenalinę"

Krystian Ochman to w ostatnich godzinach najgorętsze nazwisko polskiej muzyki: po raz pierwszy od pięciu lat wprowadził Polskę do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2022. Tuż przed próbami do finałowego występu, w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu, skomentował swój sukces. – Wykorzystałem adrenalinę. Chciałem wypełnić scenę nie tylko głosem, ale również scenografią – mówił. 
Zobacz więcej na temat:  Krystian Ochman Eurowizja Marcin Kusy MUZYKA Trójka muzyka hp