Już nie tylko miska z wodą. Gdyński lokal wprowadził… menu dla psów

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 08:24
Miska z wodą dla psa w restauracjach od dawna jest już standardem. Jedna z pierogarni w Gdyni postanowiła pójść o krok dalej i wprowadziła do karty psie potrawy. – Nasi goście bardzo często odwiedzają nas z psami. Miło nam, że możemy je ugościć w ciekawszej formie – mówiła reporterce Polskiego Radia Gdańsk menadżerka lokalu Agnieszka Aleniewska. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Yurii Onyshchenko

kot zwierzę podróżowanie wyjazd 1200.jpg
Czworonóg w podróży. Przygotowania w trzech krokach

Dla psich smakoszy

W menu dla czworonoga nie znajdziemy gotowej karmy z puszki, a specjalne kreacje wymyślone we współpracy z firmą zajmującą się gotowaniem tylko dla zwierząt. – W menu mamy cztery pozycje do wyboru, które bazują na kurczaku, indyku, wołowinie i jagnięcinie. Jest to karma gotowana, czyli nieuczulająca – wyjaśnia Agnieszka Aleniewska.

Posłuchaj
03:32 Pora na Trojke restauracje menu dla psow 2021_07_20-08-16-21.mp3 Ukłon w stronę właścicieli czworonogów. Potrawy dla psów w gdyńskiej restauracji (Pora na Trójkę)

Posiłki dostosowane do potrzeb pupili

Właściciel pupila może wybrać jedną z trzech gramatur – dla małych, średnich i dużych psów. – Każda pozycja z karty menu jest przeznaczona dla konkretnego rodzaju psa. Mamy posiłek dla psów aktywnych, bazujący na wołowinie, która jest wypełniona żelazem, ale też posiłki niskokaloryczne dla psów, które muszą zadbać o linię – dodaje menadżerka gdyńskiej restauracji.  

Psiaki, tak jak ludzie, są w pełni obsługiwane przez kelnerów. Na początku dostają miskę z wodą oraz specjalną kartę, z której właściciele wybierają odpowiedni posiłek. Ceny dań zaczynają się od 15 złotych.

Żywienie psów dietą BARF, dr Joanna Zarzyńska/Nauka / Science SGGW

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autorka materiału reporterskiego: Aleksandra Nietopiel (Polskie Radio Gdańsk)
Data emisji: 20.07.2021
Godzina emisji: 08.16

kr

Czytaj także

Niedźwiedzie szukają pożywienia w… centrum Zakopanego. Tatrzański Park Narodowy apeluje do turystów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 06:22
Tatrzańskie niedźwiedzie coraz częściej spacerują po centrum Zakopanego. Widać je w okolicach dużych osiedli. Czego tam szukają? Resztek jedzenia, które nagminnie pozostawiają po sobie turyści. W obawie o bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i zwierząt Tatrzański Park Narodowy apeluje o rozsądek i utylizowanie niedojedzonej żywności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słoń Aleksander nową atrakcją łódzkiego zoo

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 06:30
W piątek, 2 lipca, w łódzkim zoo pojawił się nowy mieszkaniec: słoń. Ma na imię Aleksander, 43 lata, waży pond sześć ton i mierzy ponad 3,5 metra w kłębie: jest największym i najstarszym słoniem w Europie. Jest pierwszym mieszkańcem owoczesnego Orientarium, gdzie w przyszłości zamieszkają jeszcze inne słonie, ale także krokodyle gawialowe, orangutany oraz gibony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dzieci mogą poznać i chronić owady

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 06:30
O tym, że owady są ważne dla naszego życia, dla przyrody, dla Ziemi, wiemy doskonale. A przynajmniej wiedzą to dorośli: dzieci często owadów po prostu się boją. Ruszył projekt Makowa Łąka – akcja edukacyjna, której celem jest przekazywanie najmłodszym wiedzy o owadach i o ich znaczeniu w naszym ekosystemie.
rozwiń zwiń