18. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 10:00
W sobotę 21 sierpnia rusza 18. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Jak co roku program wypełnią dziesiątki imprez i wydarzeń kameralnych. Na co warto się przygotować?
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: mat. prasowe

– Zainaugurowaliśmy już festiwal w miastach singerowskich. Mimo pandemii wszystkie organizowane przez nas imprezy odbędą się stacjonarnie. Niektóre z nich będą też transmitowane. To okazja dla tych z państwa, którym nie uda się dotrzeć osobiście. Koncerty i inne wydarzenia będzie można podglądać dzięki naszej stronie internetowej. Zapraszamy nie tylko do synagogi, ale też do Teatru Kwadrat, bo na tamtejszych deskach pojawi się wiele pięknych propozycji. Zachęcam, by zapoznać się z programem. Miejsca być może jeszcze się znajdą – zachęcała Hanna Pałuba, organizatorka festiwalu.

Posłuchaj
10:30 PR3_MPLS 2021_08_20-09-30-16_Singer.mp3 18. edycja Festiwalu "Warszawa Singera" (Trójka przed południem)

 

Program festiwalu

IMG_1415.jpg
Święto kultury żydowskiej - 18. Festiwal "Warszawa Singera"

– Gdy sama mam coś wybrać i polecić, mam ogromny problem. Imprez jest naprawdę dużo i są bardzo ciekawe. Są wśród nich zarówno wydarzenia kameralne jak i duże, w tym koncert plenerowy na Placu Defilad. W tym roku pojawiamy się w wielu miejscach Warszawy. To miłe, że tyle instytucji chce z nimi współpracować i nas do siebie zapraszać. Z kolei na wielki finał zapraszamy do Teatru Wielkiego Opery Narodowej – dodała organizatora. 

Wydarzenia 

– Co roku tak konstruujemy plan wydarzeń, żeby imprezy o podobnym charakterze nie zachodziły na siebie. Staramy się też różnicować je tak, by były dopasowane do wieku naszych odbiorców. Stąd też imprezy dedykowane dzieciom, seniorom czy miłośnikom jazzu. Chętnych zapraszamy do naszego biura, w którym można odebrać festiwalową książeczkę i dowiedzieć się, na co jeszcze można się wybrać. Warto dodać, że sporo imprez będzie miało miejsce na Letniej Scenie Teatru Żydowskiego. Tam codziennie będzie można uczestniczyć w koncertach, spotkaniach i sztukach teatralnych – powiedziała Hanna Pałuba.

XVIII Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Plakat wydarzenia XVIII Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Plakat wydarzenia

Szczegółowy plan tegorocznych wydarzeń dostępny jest między innymi na stronach internetowych organizatora.  XVIII Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" trwa do 29 sierpnia. 

*** 

Tytuł audycji: Trójka przed Południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Hanna Pałuba (organizatorka festiwalu)
Data emisji: 20.08.2021
Godziny emisji: 09.30, 09.39

zch/kr

Czytaj także

Matka warszawskiej zieleni. Wystawa projektów Aliny Scholtz w Muzeum Woli

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 09:50
Muzeum Warszawy otworzyło w swoim wolskim oddziale – Muzeum Woli przy ul. Srebrnej 12, wystawę "Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz", architekt zieleni, odpowiedzialnej za powojenną odbudowę warszawskich parków, skwerów i ogrodów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letnie atrakcje w warszawskim Teatrze Dramatycznym

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 10:40
– U nas przeciwieństwo sezonu ogórkowego, już za kilka dni rozpoczynamy nasz Letni Przegląd – mówi w Trójce Weronika Doboszyńska z warszawskiego Teatru Dramatycznego. Od 2 lipca do 1 sierpnia na czterech scenach teatru będzie można obejrzeć 21 spektakli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajrzeć na praskie podwórka sprzed pół wieku. Wystawa fotografii w warszawskim muzeum

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:13
Zatrzymane w kadrze wizerunki ulic, podwórek, architektonicznych detali oraz codzienne życie mieszkańców dzielnicy – to wszystko można od dziś zobaczyć na wystawie "Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka", zorganizowanej przez Muzeum Warszawskiej Pragi.
rozwiń zwiń