Polskie Radio
Section05
Iga Świątek

Sportowe podsumowanie tygodnia w "Trzeciej stronie medalu"

Wciąż nie wiadomo, jaki będzie skład finału tenisowego turnieju WTA Finals w Cancun. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu nad kortem w tym meksykańskim mieście przeszła ulewa. Półfinał Igi Świątek z Białorusinką Aryną Sabalenką został przerwany przy stanie 2:1 dla Polki w pierwszym secie. Mecz ma być dokończony w niedzielę późnym wieczorem, a finał przeniesiono na poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  Iga Świątek Trójka Robert Grzędowski Mateusz Warianka Katarzyna Niewiadoma Paweł Wiesiołek

Iga Świątek - Aryna Sabalenka w WTA Finals. Kiedy hitowy mecz w Cancun?

Iga Świątek zmierzy się z Aryną Sabalenką w półfinałowym meczu turnieju WTA Finals w Cancun. Stawka jest wysoka, bo obecnie są to dwie najlepsze tenisistki świata. - Wygrana w finale spowodowałaby, że Iga wróci na pierwsze miejsce - mówi Cezary Gurjew z Programu 1 Polskiego Radia. O której godzinie odbędzie się hitowe spotkanie Świątek - Sabalenka?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Iga Świątek Aryna Sabalenka Meksyk Cezary Gurjew

Świetny bilans Świątek w Cancun. Ta statystyka to pokazuje

Iga Świątek w porywającym stylu awansowała do półfinału turnieju WTA Finals, w którym rywalizuje osiem najlepszych tenisistek sezonu. Co warto podkreślić, polska tenisistka podczas fazy grupowej imprezy w Cancun oddała rywalkom tylko 13 gemów. Odkąd wprowadzono obecny format WTA Finals, tylko jedna tenisistka w historii może pochwalić się lepszym wynikiem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis WTA WTA Finals 2023 Iga Świątek Aryna Sabalenka