Polskie Radio
Section05
Australian Open

Jakie książki czyta Iga Świątek? Na liście "Morderstwo w Orient Expressie" czy eseje o polityce i klimacie

Iga, jaką teraz czytasz książkę? Na takie pytanie Iga Świątek odpowiada często. - Teraz poleciłabym "Morderstwo w Orient Expressie", to jest coś, co przeczytałam ostatnio. Bardzo szybko się czyta. A teraz czytam "Trzech Muszkieterów", to jest francuska klasyka, zobaczymy jak mi się spodoba - takie książki, podczas Roland Garros 2022 w rozmowie z Polskim Radiem polecała Iga Świątek, która jest bardzo oczytaną młodą osobą. French Open, Wimbledon, US Open, Indian Wells, Rzym - na każdym turnieju Świątek czyta, tak odpoczywa.
Zobacz więcej na temat:  Iga Świątek Tenis SPORT roland garros wimbledon Australian Open us open wielki szlem WTA

Jakiej muzyki słucha Iga Świątek? "Ta playlista okazała się dla mnie szczęśliwa"

Iga, jakiej słuchasz muzyki? Na takie pytanie Iga Świątek odpowiada podczas niemal każdego wywiadu. - Mam składankę, którą rozpoczyna Led Zeppelin – mówiła Polka podczas rozmowy z Polskim Radiem w czasie Roland Garros 2022. French Open, Wimbledon, US Open, Indian Wells, Rzym - na każdym turnieju Świątek słucha muzyki, która ją motywuje. 
Zobacz więcej na temat:  Iga Świątek Tenis SPORT roland garros wimbledon Australian Open us open wielki szlem WTA

Świątek o celach na najbliższy sezon. "Muszę być agresywna"

Iga Świątek dochodząc do półfinału Australian Open osiągnęła swój historyczny wynik w kolejnym wielkim szlemie. Polka obecnie jest jedyną tenisistką na świecie, która w ostatnich sześciu imprezach najwyższej rangi dotarła co najmniej do 4. rundy. Zawodniczka z Raszyna cieszy się z wysokiej formy, ale podkreśla, że jest jeszcze kilka elementów do poprawy w jej grze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Iga Świątek WTA Australian Open

"Potwierdziła, że jest zawodniczką ze ścisłej czołówki". Jachimiak o występie Świątek w Australian Open

- Jest to bardzo dobry dzień dla polskiego tenisa. Owszem, nie skończył się on happy endem, a przeciwnie - bardzo wyraźną i zasłużoną porażką Igi Świątek w półfinale Australian Open. Jednak był to półfinał wielkoszlemowego turnieju - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iga Świątek Tenis Australian Open SPORT