Ludzie Polskiego Radia
Section06

Rafał Motriuk

Redaktor

Rafał Motriuk korespondent naukowy Polskiego Radia, współpracownik BBC. Karierę rozpoczął w Polskim Radio Wrocław w 1996 roku jako student IV roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W PRW był producentem, prezenterem i reporterem.

W 1999 roku rozpoczął pracę w Sekcji Polskiej BBC w Londynie, gdzie był wydawcą i producentem dzienników radiowych i programów "Reflektor", "Przewodnik europejski BBC" oraz "Popkulturalny Magazyn BBC".

Był również wydawcą i producentem anglojęzycznych programów „Science in Action” i „World Business Report” emitowanych na antenie BBC World Service. Otrzymał nagrodę BBC za specjalne korespondencje o wyborach prezydenta USA. W Sekcji Polskiej BBC pracował do jej zamknięcia w 2005 roku.

W roku 2005 relacjonował dla Telewizji Polskiej wydarzenia związane z zamachami terrorystycznymi w Londynie. W tym samym roku został korespondentem Polskiego Radia w Londynie.

Od maja 2006 roku pracuje jako korespondent naukowy Polskiego Radia. Komentuje również wydarzenia w Polsce dla BBC World, BBC Online, BBC World Service, RTÉ i NPR.

Od 1999 roku publikuje również na łamach polskiej i zagranicznej prasy. Współpracował między innymi z Dziennikiem, Pulsem Biznesu, Muzą, Machiną, nowojorskim Nowym Dziennikiem i londyńskim The Independent. Obecnie z Tygodnikiem Powszechnym.

W listopadzie 2006 roku ukazała się książka Rafała Motriuka pt. "Prosta droga do sukcesu".

Section07
Napisz do mnie