Polskie Radio
Section05

MUZYKA

Skąd się wziął Stanisław Moniuszko?

- Cały problem polega tym, że właściwie nie ma pamiątek po Moniuszce. Owszem są rękopisy jego nut, ale w archiwum z rzeczy materialnych są tylko: tomiki poezji Mickiewicza i Jana Prusinowskiego oraz album panieński Aleksandry. Zdajmy sobie sprawę, że nie ma w Polsce muzeum Moniuszki, bo co można by było tam wystawić - mówiła w Dwójce prof. Małgorzata Komorowska z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Moniuszko HISTORIA muzyka klasyczna Piotr Matwiejczuk

"To, co najpiękniejsze… - Zima". Od jazzu do Gershwina

- Jestem wykształconym klasycznie pianistą. Ukończyłem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie i przez całe swoje artystyczne życie próbuję przekraczać pewne granice, łączyć klasykę z jazzem - mówił w Dwójce Filip Wojciechowski, który wystąpi w piątek (25.01) w Studiu Polskiego Radia im. Lutosławskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polska Orkiestra Radiowa Paweł Siwek koncert studio Lutosławskiego studio im. Witolda Lutosławskiego