Polskie Radio
Section05
Tałant Dujszebajew

Trener Magdeburga pokazał klasę. Piękny gest wobec kielczan

Piłkarze ręczni SC Magdeburg wygrali Ligę Mistrzów, pokonując w meczu finałowym Barlinek Industrię Kielce 30:29. W drugiej połowie mecz przerwano na kilkanaście minut, gdy zasłabł polski dziennikarz Paweł Kotwica, który, niestety, zmarł. Jak wyjawił trener zwycięzców Bennet Wiegert, niemiecka drużyna była gotowa wówczas przerwać mecz i oddać wygraną kielczanom, którzy prowadzili 22:21.
Zobacz więcej na temat:  Piłka ręczna SPORT Tałant Dujszebajew VIVE Kielce Barlinek Industria Kielce

Final Four Ligi Mistrzów: Barlinek Industria Kielce z problemami przed PSG. "Będziemy walczyć"

Barlinek Industria Kielce po raz szósty zagra w turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii. W sobotnim półfinale, podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa zmierzą się z Paris Saint-Germain. Drugą parę tworzą FC Barcelona i niemiecki SC Magdeburg. Mecz mistrzów Polski rozpocznie się o 18.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna Barlinek Industria Kielce VIVE Kielce Tałant Dujszebajew

Dujszebajew tonuje nastroje przed Final4. "Niewygodny rywal"

- Trafiliśmy na bardzo niewygodnego przeciwnika - powiedział trener piłkarzy ręcznych Barlinka Industrii Kielce Tałant Dujszebajew po losowaniu par półfinałowych Ligi Mistrzów. Rywalem polskiej drużyny będzie Paris Saint-Germain. - Zrobimy jednak wszystko, aby wygrać i dzień później walczyć o zwycięstwo w całych rozgrywkach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  VIVE Kielce Barlinek Industria Kielce Piłka ręczna SPORT Tałant Dujszebajew krzysztof lijewski

Kielczanie napisali historię. "Sukces dedykujemy rodzinom"

Piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce wygrywając z Orlenem Wisłą Płock we własnej hali (27:24) po raz 20. w historii klubu zostali mistrzami Polski. - Ten sukces dedykujemy naszym rodzinom, to dzięki nim przetrwaliśmy trudne chwile - powiedział trener kielczan Tałant Dujszebajew.
Zobacz więcej na temat:  superliga piłkarzy ręcznych Barlinek Industria Kielce VIVE Kielce orlen wisła płock Tałant Dujszebajew Piłka ręczna SPORT