Polskie Radio
Section05
VIVE Kielce

Orlen Wisła nie składa broni. Protest po meczu o mistrzostwo

Działacze Orlenu Wisły Płock zapowiedzieli złożenie oficjalnego protestu do władz PGNiG Superligi i Związku Piłki Ręcznej w Polsce w sprawie ostatnich sekund meczu ostatniej kolejki ligowej z Barlinkiem Industrią Kielce, który zadecydował o losach mistrzostwa Polski. Płocczanie uważają, że Alex Dujshebaev zdobył bramkę w sposób nieprawidłowy, popełniając błąd kroków.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna Barlinek Industria Kielce VIVE Kielce orlen wisła płock

Dujszebajew tonuje nastroje przed Final4. "Niewygodny rywal"

- Trafiliśmy na bardzo niewygodnego przeciwnika - powiedział trener piłkarzy ręcznych Barlinka Industrii Kielce Tałant Dujszebajew po losowaniu par półfinałowych Ligi Mistrzów. Rywalem polskiej drużyny będzie Paris Saint-Germain. - Zrobimy jednak wszystko, aby wygrać i dzień później walczyć o zwycięstwo w całych rozgrywkach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  VIVE Kielce Barlinek Industria Kielce Piłka ręczna SPORT Tałant Dujszebajew krzysztof lijewski

Kielczanie poznali rywala w Final4. "To małe zaskoczenie"

Mistrz Polski poznał rywala w Final4 Lidze Mistrzów. 17 czerwca w Lanxess Arenie w Kolonii Barlinek Industria Kielce zmierzy się z Paris Saint-Germain HB. Stawką będzie udział w wielkim finale Ligi Mistrzów sezonu 2022/2023. - Ani nie mamy się z czego cieszyć, ani z czego smucić. Niezależnie od tego, na kogo byśmy trafili, czekałyby na nas bardzo trudne spotkania - powiedział Arkadiusz Moryto.
Zobacz więcej na temat:  VIVE Kielce Barlinek Industria Kielce Piłka ręczna SPORT Arkadiusz Moryto

Kielczanie napisali historię. "Sukces dedykujemy rodzinom"

Piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce wygrywając z Orlenem Wisłą Płock we własnej hali (27:24) po raz 20. w historii klubu zostali mistrzami Polski. - Ten sukces dedykujemy naszym rodzinom, to dzięki nim przetrwaliśmy trudne chwile - powiedział trener kielczan Tałant Dujszebajew.
Zobacz więcej na temat:  superliga piłkarzy ręcznych Barlinek Industria Kielce VIVE Kielce orlen wisła płock Tałant Dujszebajew Piłka ręczna SPORT