Polskie Radio
Section05

ZAIKSaudio

Komentarze z Polski: magazyn "Mija tydzień" i ranking polskich szkół wyższych

W tym wydaniu: przegląd najważniejszych politycznych wydarzeń tygodnia; Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce w tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2025, na drugim miejscu jest Uniwersytet Jagielloński; rozstrzygnięto konkurs trójgamiczny dla uczniów projektujących gry wideo; Małgorzata Kopka-Piątek z Instytutu Spraw Publicznych o Światowym Spotkaniu Młodej Polonii „Polonia Camp 2025”, które odbędzie się w lipcu w Warszawie. Zapraszamy do słuchania!
Zobacz więcej na temat: 

"3174 filmy mojego życia". Czym kino jest dla Juliusza Machulskiego i Krzysztofa Vargi? Z artystami rozmawiają Magda Mikołajczuk i Agata Kasprolewicz

"3174 filmy mojego życia", czyli wspólna książka Juliusza Machulskiego, specjalisty od filmowych komedii i Krzysztofa Vargi, pisarza kochającego kino. Dlaczego Juliusz Machulski nie nadaje się na reżysera? Co znudziło Krzysztofa Vargę na planie filmowym? Co ma wspólnego kino moralnego niepokoju z ziemniakami? I czy na pewno Jerzy Stuhr miał zagrać w "Seksmisji"? Z Juliuszem Machulskim i Krzysztofem Vargą rozmawiają: Magda Mikołajczuk i Agata Kasprolewicz.
Zobacz więcej na temat: