Polskie Radio
Section05
Adam Dobrzyński

"Co nam w duszy gra". Tomek Kudelski

W audycji gościł Tomek Kudelski, który opowiadał o płycie "Call The Distant". To album o wyjątkowym, międzynarodowym rodowodzie. W pracach nad płytą wzięli udział artyści, muzycy i inżynierowie dźwięku pochodzący z Polski, Hiszpanii, Kuby, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrania prowadzone były w Polsce oraz USA, jednak główną ich część z towarzyszeniem symfoników Palma de Mallorca zrealizowano na Majorce, stolicy archipelagu Balearów.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

Małgosia Guthman-Zalewska oraz Gary Guthman

Małgosia opowiada: "W październiku 1992 Gary Guthman napisał cykl wierszy zatytułowanych "The Nine Doors". Artysta kończył wówczas czterdzieści lat, a będąc ciągle w podróżach koncertowych, szukał ukojenia w studiowaniu filozofii i sensu życia. Zainteresował się dawnymi tekstami filozoficznymi związanymi z astronomią i astrologią co w powiązaniu z ciągłymi zmianami kontynentów czy zetknięciu z innymi kręgami kulturowymi popychało go do spisania własnych przemyśleń w grubym brulionie.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Ali Farka Touré i Zbyszek Bieniak

Ali Farka Touré jest znany jako jeden z najbardziej wpływowych i utalentowanych gitarzystów, jakich kiedykolwiek wydała Afryka. Jego dziedzictwo i wpływ są trudne do przecenienia. Ali połączył swoje ukochane tradycyjne malijskie style muzyczne z wyraźnymi elementami bluesa, śpiewając w lokalnych językach Fulfulde, Tamasheq, Songhay i Bambara. W rezultacie powstał nowy, przełomowy gatunek, znany obecnie jako "pustynny blues", który przyniósł mu trzy nagrody Grammy, powszechną cześć i przydomek "afrykańskiego Johna Lee Hookera".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Muzyczne podsumowanie roku - Czechy, Słowacja, Morawy, UK oraz Holandia

Dalszy ciąg muzycznego podsumowania roku! Sprawdzamy, jak muzyczne podsumowania ubiegłego roku wyglądają na świecie, na podstawie wyników sprzedaży płyt m.in. na Wyspach Brytyjskich, za Oceanem - pomogą nam w tym zestawienia m.in UK Charts i tygodnika Billboard. Zaglądamy do podsumowań przeprowadzonych przez topowe magazyny muzyczny na czele z Mojo, Uncut, Musik Express oraz Classic Rock. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Muzyczne podsumowanie roku

Sprawdzamy, jak muzyczne podsumowania ubiegłego roku wyglądają na świecie, na podstawie wyników sprzedaży płyt m.in. na Wyspach Brytyjskich, za Oceanem - pomogą nam w tym zestawienia m.in UK Charts i tygodnika Billboard. Zaglądamy do podsumowań przeprowadzonych przez topowe magazyny muzyczny na czele z Mojo, Uncut, Musik Express oraz Classic Rock - wszystkie wymienione periodyki wciąż ukazują się w wersji papierowej i takowe przyniosłem do studia.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Karina i Adama Bałdychowie oraz Marzena Majcher

Artyści opowiedzą o swoich świątecznych przygotowaniach, zdradzą wiele domowych tajemnic, będzie wiele muzycznych niespodzianek a przede wszystkim zapowiedzi wydarzeń, jakie szykują na 2023 rok. Jak to podczas rodzinnych spotkań, nie zabraknie także tematów związanych z dziećmi, związanych z rodzicielstwem, wszak w tym roku przyszła na świat ich druga pociecha.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". NEL, Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela i grupa "Rainy Day"

W studiu pojawi się Nel, która 2 grudnia wspólnie ze Stachem Bukowskim wydała singiel "Zimą zostań ze mną". NEL zyskuje coraz większą popularność na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka regularnie nagrywa muzykę z popularnym raperem Filipkiem oraz własne utwory. 24-latka planuje regularne wydawanie nowych singli, które złożą się finalnie na debiutancką EP-kę, która ukaże się w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

Aga Zaryan i Karolina Lizer w Polskim Radiu Dzieciom

W audycji Aga Zaryan opowiada o swoim jedenastym albumie. Materiał zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Album "Sara" jest kontynuacją poprzednich albumów wokalistki, "Umiera Piękno" i "Księga olśnień, gdzie Aga sięgała do wybitnej poezji. Za "Umiera Piękno" i "Księgę Olśnień" otrzymała Fryderyki w kategorii "piosenka poetycka".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci Aga Zaryan Karolina Lizer

"Co nam w duszy gra". Paula Powroźnik, Ygor Przebindowski, Darek Dusza i Krzysztof Logan Tomaszewski

24 października to bardzo ważna data dla wokalistki i songwriterki Pauli Powroźnik, wydającej pod pseudonimem artystycznym AURA.Tego dnie ukazała się długo wyczekiwana debiutancka płyta "Szczeliny". AURA. Miała już okazję dać się poznać publikując single, zapowiadające album takie jak: "Rozerwani", "Jutro nie znamy się" czy duet z Mikołajem Macioszczykiem "Jeśli to sen".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci