Grzegorz Kalinowski o swojej książce „Śmierć frajerom” "Śmierć frajerom" to powieść przygodowo-sensacyjna, a zarazem kryminał miejski z elementami thrillera. Akcja powieści toczy się w Warszawie, a latach 1905–1925. O bohaterach swojej powieści mówił w Polskim Radiu 24 jej autor, Grzegorz Kalinowski. Zobacz więcej na temat:
Światowy Dzień Uchodźcy w Warszawie W poniedziałek, 20 czerwca, obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy. W Warszawie jego obchody zaczną się już w najbliższy weekend. O atrakcjach czekających na mieszkańców stolicy mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Sawicka z Fundacji Refugee. Zobacz więcej na temat:
Polska scena pantomimy W Warszawie trwa 16. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. – To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie pantomimy – oceniał na naszej antenie Bartłomiej Ostapczuk, dyrektor Festiwalu. Gość Polskiego Radia 24 w audycji Mai Kluczyńskiej mówił o kondycji polskiej pantomimy. Zobacz więcej na temat:
Lot koło nagiej damy Monika Rogozińska, autorka książki „Lot koło nagiej damy” gościła w Polskim Radiu 24. Dziennikarka opowiadała o fascynującej zimowej wyprawie na Nanga Parbat w Pakistanie. Zobacz więcej na temat:
Malta Festival Poznań 2016 Międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny i filmowy. Malta Festiwal Poznań 2016 to wydarzenie o ugruntowanej pozycji na kulturalnej mapie Polski. - W ciągu kilkunastu dni odbędzie się 400 wydarzeń, wystąpią artyści z kilkudziesięciu krajów - mówił gość Polskiego Radia 24, organizator festiwalu, Michał Merczyński. Zobacz więcej na temat:
Losy Teatru WARSawy Teatr WARSawy traci siedzibę. Ma trzy miesiące na opuszczenie miejsca, gdzie przez lata spotykał się z publicznością. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Adam Sajnuk, dyrektor Teatru WARSawy i Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy. Zobacz więcej na temat:
Wielka sztuka w niewielkim mieście Ostatnio ściągnęła do Częstochowy kolekcja prac Zdzisława Beksińskiego, którą można będzie tam oglądać jeszcze przez prawie 3 lata. Do 10 lipca można zobaczyć jeszcze prace Andy’ego Warhola i Andrzeja Foggta. Do Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie zapraszała w Polskim Radiu 24 Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor placówki. Zobacz więcej na temat:
VII Warszawski Piknik Archiwalny 11 czerwca o godz. 10.30 rozpoczyna się VII Warszawski Piknik Archiwalny. O zyskującej coraz większą popularność imprezie, mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Klusek z Muzeum Niepodległości. Zobacz więcej na temat:
Stanisław Bareja wiecznie żywy - wspomnienia Mija 29 lat od śmierci Stanisława Barei – reżysera, którego komedie zapisały się w świadomości Polaków jak żadne inne. Jakim człowiekiem był twórca "Misia", "Zmienników", "Alternatywy 4" czy "Bruneta wieczorową porą"? O tym w Polskim Radiu 24 mówili: Tatiana Sosna-Sarno, aktorka, Janusz Płoński, scenarzysta, Jerzy Bończak, aktor i Rafał Dajbor, dziennikarz, aktor, inicjator spacerów po Warszawie śladami Barei. Zobacz więcej na temat:
Wielkie żarcie, czyli stół z powyłamywanymi nogami Gdzie przebiega granica między kreacją a funkcjonalnością przedmiotu użytkowego? Na to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć artyści prezentujący swoje designerskie prace na happeningowej wystawie „Wielkie żarcie, czyli stół z powyłamywanymi nogami”. W studiu Polskiego Radia 24 gościli kuratorzy wystawy z Wrocławia: Krzysztof Kucharczyk i Magdalena Serafińska. Zobacz więcej na temat:
„Miasto/Wieś”, czyli inauguracja Niezależnej Sceny Polskiego Radia W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w sobotę, 11 czerwca, odbędzie się pierwszy spektakl w ramach Niezależnej Sceny Polskiego Radia. O projekcie w Polskim Radiu 24 mówili Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia i Sławomir Narloch, reżyser premierowego wydarzenia „Miasto/Wieś”. Zobacz więcej na temat:
Marek Mutor o projekcie IV Wschód Kultury Rusza czwarta edycja projektu Wschód Kultury. O wymianie doświadczeń na polu kultury między wschodnimi regionami Polski a krajami Partnerstwa Wschodniego mówił w Polskim Radiu 24 Marek Mutor, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. Zobacz więcej na temat:
III Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich Już po raz 3. odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich. O wydarzeniu mówiły w Polskim Radiu 24 Magdalena Księżopolska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 65 w Warszawie i Anna Mieszkowska. Zobacz więcej na temat:
15. Fotofestiwal w Łodzi Jubileuszowy, 15. Fotofestiwal w Łodzi zaprezentuje fotografie największych światowych artystów. Na najstarszy w Polsce, łódzki festiwal fotografii zapraszała w Polskim Radiu 24 Justyna Kociszewska. Zobacz więcej na temat:
W poszukiwaniu straconego namiotu Członkowie grupy Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy zapraszali na swój trzeci spektakl cyrkowo-teatralny „W poszukiwaniu straconego namiotu” do Teatru Lalka. W studiu Polskiego Radia 24 gościli artyści cyrkowi: Magdalena Kisiała, Katarzyna Krzesińska, Jagoda Stanasiuk i Kamil Witkowski. Zobacz więcej na temat:
Trwa 53. Festiwal w Opolu Zakończył się pierwszy wieczór 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Za nami koncert piosenek filmowych z okazji 120-lecia polskiej kinematografii oraz „SuperDebiuty”. W Polskim Radiu 24 pierwszy dzień występów w opolskim amfiteatrze podsumowali Anna Will i Marcin Kusy, dziennikarze muzyczni Polskiego Radia. Zobacz więcej na temat:
Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych W Warszawie trwa pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. To niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w spotkaniach z pisarzami i podróżnikami, a także uczestniczyć w koncertach, warsztatach, piknikach oraz skorzystać z okazji i rabatów. O szczegółach mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Karczewska, pomysłodawczyni wydarzenia. Zobacz więcej na temat:
Noc Kultury w Lublinie – W Noc Kultury zmienimy miasto tak, że nie pozna go nawet stały mieszkaniec Lublina – zapewniała w Weekendzie Kulturalnym Paulina Skipirzepa, organizator wydarzenia. Gość Polskiego Radia 24 zapraszała m.in. do obejrzenia w nocy z 4 na 5 czerwca ognistego drzewa i ryb z lodu. Zobacz więcej na temat: