Stolica straci Teatr WARSawy? Stolica może stracić Teatr WARSawy. Wszystko przez to, że właściciel kamienicy zastanawia się nad „przebranżowieniem” budynku dawnego kina Wars, w którym obecnie znajduje się teatr. Nad przyszłością WARSawy debatowali w Polskim Radiu 24 Adam Sajnuk (dyrektor Teatru WARSawy), Maciej Englert (dyrektor Teatru Współczesnego), Michał Kondrat (wiceprzewodniczący Komisji Kultury Urzędu m. st. Warszawy) oraz Joanna Szwajcowska (wicedyrektor Biura Kultury m. st. Warszawy). Zobacz więcej na temat:
Startuje Festiwal „Apostrof” W najbliższych dniach (16-22 maja) w ośmiu miastach Polski – Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Szczecinie – odbędzie się kilkadziesiąt spotkań i debat literackich. To wszystko w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury „Apostrof”. Zobacz więcej na temat:
Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka” W Białymstoku odbędzie się XXXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2016”. W Polskim Radiu 24 o jubileuszowej edycji wydarzenia mówił Mikołaj Buszko, twórca i dyrektor festiwalu. Zobacz więcej na temat:
Noc Muzeów – podsumowanie Za nami bardzo barwna noc – Noc Muzeów. Podsumowanie tej imprezy w stolicy przedstawiały w Polskim Radiu 24 Małgorzata Kuszner z Urzędu m.st. Warszawy i Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik. Zobacz więcej na temat:
Powstaje muzeum na Rakowieckiej W okresie powojennym więzienie na Rakowieckiej „zasłynęło” jako katownia Urzędu Bezpieczeństwa, gdzie przetrzymywano, przesłuchiwano działaczy podziemia, partyzantów i żołnierzy Armii Krajowej. Dzisiaj miejsce to cały czas pełni funkcję więzienia, choć coraz częściej mówi się o przekształceniu miejsca w muzeum upamiętniające żołnierzy wyklętych. O planach wobec Rakowieckiej mówili w Polskim Radiu 24 Jacek Pawłowicz, historyk, dyrektor Biura Edukacji Historycznej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Paweł Szabłowski i Michał Smaroń z Biura Edukacji Historycznej. Zobacz więcej na temat:
Świat Maryjnych Objawień W Polskim Radiu 24 gościł dr Wincenty Łaszewski, autor książki „Świat Maryjnych Objawień”. W rozmowie ze znawcą tematyki Maryjnych objawień m.in. o fenomenie tego typu wydarzeń i ich wymiarze postrzegania jako cudu. Zobacz więcej na temat:
Noc Muzeów W całej Polsce 13 maja odbędzie się Noc Muzeów. Galerie sztuki i ośrodki muzealne będą otwarte dla zwiedzających za darmo. Na miłośników sztuki czeka mnóstwo atrakcji. Specjalny program opracował Narodowy Instytut Audiowizualny. O imprezie mówił w Weekendzie Kulturalnym Polskiego Radia 24 Jakub Zgierski, koordynator programowy NInA. Zobacz więcej na temat:
Festiwal „Nowa Tradycja” Polskie Radio zaprasza na 19. Festiwal Folkowy „Nowa Tradycja”. Na naszej antenie o wydarzeniu mówiły Magdalena Tejchma, dziennikarka radiowej „Dwójki” i Anna Szewczuk, szefowa Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Zobacz więcej na temat:
Dream Up – Młodzieżowa Grupa Smyczkowa W Polskim Radiu 24 Viola Łabanow i Mariusz Kielan przybliżali szczegóły inicjatywy skierowanej do uzdolnionej muzycznie młodzieży. Trwa właśnie nabór do Młodzieżowej Grupy Smyczkowej Dream Up. Zobacz więcej na temat:
Wystawa klasyków i młodych fotografików w Warszawie Blisko sto prac klasyków polskiej fotografii, współczesnych artystów i przedstawicieli młodego pokolenia. Od 5 do 15 maja w przestrzeniach wystawienniczych Mysia 3 można oglądać wystawę „Poza portret. O człowieku w polskiej fotografii”. O tym, czyje prace znalazły się na ekspozycji i jakie jest główne przesłanie wydarzenia mówiły w Polskim Radiu 24 Katarzyna Sagatowska i Maga Sokalska, kuratorki wystawy. Zobacz więcej na temat:
Posiłki w gronie najbliższych Pośpiech, brak czasu, nowe obowiązki i cele do zrealizowania. Nasze życie jest coraz bardziej zabiegane i szybkie. Odbija się to również na sposobie spożywania posiłków. Dawne, tradycyjne biesiadowanie przy wspólnym stole odchodzi w niepamięć. Jednak Joanna Drzazga, współautorka książki „Pysznie dla rodziny i przyjaciół” zachęcała w Polskim Radiu 24 do spędzania czasu przy stole z najbliższymi. Zobacz więcej na temat:
Dzieci pytają o religie Karolina Oponowicz z pytaniami, które zadają dzieci, poszła do duchownych różnych religii. Mnich z zakonu benedyktynów, ksiądz prawosławny, diakon z kościoła luterańskiego, imam, lama buddyjski i rabin opowiadają o tym, o co rodzice wstydziliby się zapytać. Autorka książki „Bozie, czyli jak wygląda Bóg” gościła w studiu Polskiego Radia 24. Zobacz więcej na temat:
Spotkanie z artystą: Krzysztof „Sado” Sadowski i Tomasz „Snake” Kamiński W Polskim Radiu 24 gościli Krzysztof „Sado” Sadowski i Tomasz „Snake” Kamiński. Muzycy opowiadali m.in. o swoich muzycznych doświadczeniach, najnowszym zespole „Sado” Sadowskiego Dance Like Dynamite oraz muzycznej chemii podczas sesji nagraniowej. Zobacz więcej na temat:
Big Book Festival 2016 – Duży Festiwal Czytania W Polskim Radiu 24 Paulina Wilk zapraszała do udziału w Big Book Festival. Organizatorka wydarzenia mówiła m.in. co czeka uczestników, a także jak zachęcić ludzi do czytania książek. Zobacz więcej na temat:
Muzyka jazzowa w Polsce Gośćmi Mai Kluczyńskiej w Polskim Radiu 24 byli muzycy jazzowi Agnieszka Kiepuszewska i Nikola Kołodziejczyk. Oboje opowiadali o swoich doświadczeniach z jazzem. Zobacz więcej na temat:
Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO W tym roku Wrocław może szczycić się mianem Światowej Stolicy Książki UNESCO. 23 kwietnia roku miasto kadencję Światowej Stolicy Książki UNESCO. O kondycji polskiego czytelnictwa i przyszłości książek mówili w Polskim Radiu 24 Ireneusz Grin i Krzysztof Maj. Zobacz więcej na temat:
25 lat odkrywania Czarnego Lądu Znany dziennikarz, fotograf, meloman i podróżnik Marcin Kydryński napisał ostatnio również książkę „Biel. Notatki z Afryki”. To owoc jego wielokrotnych podróży do Czarnego Lądu. Autor był gościem Polskiego Radia 24. Zobacz więcej na temat:
Opowieści z pięciu stron świata „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” to książka Michała Cessanisa, która opisuje jego podróże po całym świecie. To opowieść o Japonii, Brazylii, Peru, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Australii, Hongkongu, Albanii, Maroko, Wietnamie, Turcji, Szwecji, Chinach i Cyprze. O tym, gdzie jest piąta strona świata, mówił w Polskim Radiu 24 redaktor National Geographic. Zobacz więcej na temat: