Muzeum Katyńskie będzie mieć nową siedzibę Od roku 2010 Muzeum Katyńskie zlokalizowane jest w południowym bastionie Cytadeli Warszawskiej. Zgodnie z umową zawartą we wrześniu roku 2013 przez Muzeum Wojska Polskiego na cele muzealne mają być zrewaloryzowane i zaadoptowane zabytkowe zabudowania Cytadeli. Zobacz więcej na temat:
Książka z rekomendacją: Droga lodowa Książka autorstwa Stefana Waydenfelda uzyskała bardzo dobre recenzje. Opowiada ona historię podróży Polaków z radzieckich obozów pracy do wolności. To długa droga, przez mroźną Syberię, pełna niebezpieczeństw, niepewności, bólu i ciągłej nadziei. Zobacz więcej na temat:
„Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany" Po takim tytułem rusza cykl spotkań poświęconych twórczości Ryszarda Bugajskiego. W trakcie niego zaprezentowane zostaną filmy o tematyce historycznej autorstwa Bugajskiego – te powszechnie znane, ale także te, o których większość nie słyszała. Zobacz więcej na temat:
Osieckość zawsze w modzie Konkurs na wykonanie piosenek Agnieszki Osieckiej organizowany jest od 1998 roku. W tym roku laureatem III miejsca był zespół „Nieczuli Gentelmani”. Czterech młodych mężczyzn i twórczość Agnieszki Osieckiej – to bardzo ciekawe połączenie. Zobacz więcej na temat:
Dialog na 1Piętrze To unikalne miejsce spotkań w Warszawie, gdzie o wartościach i wierze można porozmawiać z ludźmi o różnych światopoglądach. Członkowie Pierwszego Piętra pokazują, jak przekładać na życie codzienne nauczanie Papieża Polaka. Zobacz więcej na temat:
ABBA w Romie W tym roku jak zawsze Teatr Muzyczny Roma przygotował dla widzów wspaniałe widowiska. A już w przyszłym sezonie na deskach teatru „Mamma Mia”, czyli hity zespołu ABBA w musicalowej aranżacji. Zobacz więcej na temat:
Wałęsa. Człowiek z nadziei Film o jednym z najsłynniejszych Polaków został entuzjastycznie przyjęty podczas premiery na festiwalu w Wenecji. Czy polscy widzowie również docenią najnowsze dzieło Andrzeja Wajdy? Zobacz więcej na temat:
Młode kino w trampkach „Kino w trampkach” to Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży, którego zadaniem jest promocja inteligentnych, wypełnionych pasją i prowokujących do myślenia filmów dla młodych. Zobacz więcej na temat:
Warto czytać: „Dzienniki” Osieckiej Mimo upływu lat Agnieszka Osiecka wciąż fascynuje. Wkrótce ukaże się pierwszy tom jej „Dzienników”, który odkrywa przed czytelnikami dzieciństwo niezwykłej poetki. Zobacz więcej na temat:
Kultura bez barier w stolicy Impreza pełna rozmachu - Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Podczas imprezy kultura będzie dostępna dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy na co dzień nie mają możliwości z nią obcować. Zobacz więcej na temat:
Sekrety "Władcy Pierścieni" Powieść J.R.R. Tolkiena opowiada o wartościach, tworzy mitologiczny świat i opisuje jego historię. Mimo upływu lat, ukazania się popularnych ekranizacji i gier komputerowych, „Władca Pierścieni” wciąż fascynuje czytelników na całym świecie. Zobacz więcej na temat:
Śmiertelnie trudna gra „Miło, że mnie zauważyłaś – powiedziała Śmierć. – Jestem przy tobie od urodzenia, tak na wszelki wypadek”. Śmierć to trudny temat dla dzieci i rodziców. Jak wytłumaczyć dziecku, co następuje po śmierci? Pomocny jest spektakl „Śmiertelnie trudna gra” w reżyserii Justyny Sobczyk. Zobacz więcej na temat:
Stołeczna Estrada – dziewięć wysp, jedna scena W Warszawie zabrzmi muzyka z dziesięciu wysp i czterech kontynentów - od gardłowego śpiewu Ameryki Północnej po maoryskie rytmy Nowej Zelandii. Zobacz więcej na temat:
Holenderskie kino dla dzieci Kinematografia holenderska jest mało znana w Polsce, a tym bardziej ta, skierowana do najmłodszych. Przegląd Filmów Holenderskich wraz z ambasadą Królestwa Niderlandów zorganizowało stowarzyszenie Nowe Horyzonty Zobacz więcej na temat:
Avant Art Festival – kultowe filmy o muzyce To już szósta edycja festiwalu. W trakcie niego zobaczyć będzie można koncerty, filmy, spektakle, a to tylko część atrakcji jaką przygotowała fundacja Avant Art. Zobacz więcej na temat:
Warszawiacy nie z tej ziemi Jak postrzegali Warszawę okresu PRL imigranci z Tanzanii lub Meksyku? „Warszawiacy nie z tej ziemi. Cudzoziemcy mieszkańcy stolicy 1945-1989” to niezwykła opowieść o ludziach, którzy przybyli do Polski w okresie PRL. Zobacz więcej na temat:
Patriota, który robi filmy Po czterech latach produkcji do kin trafił film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”. Przeplatane zdjęcia archiwalne ze współczesnymi bardzo oddziałuje na wyobraźnię widza. Zobacz więcej na temat:
Gdynia i Wenecja – jakie filmy pokochali Polacy? Polskie filmy są doceniane na międzynarodowych festiwalach filmowych i zdobywają nagrody w Berlinie, Nowym Jorku oraz Montrealu. Czy nasze kino ma szanse prześcignąć zachodnie produkcje? Zobacz więcej na temat: