Stosunki polsko - litewskie – dziś i jutro Instytut Spraw Publicznych opracował raport na temat stosunków polsko-litewskich. Główne tezy z tego raportu zaprezentował w PR24 - Aleksander Fuksiewicz. Zobacz więcej na temat:
Równość inspiruje! Młode kobiety rzadziej decydują się na wybór kierunków ścisłych na uczelniach. A szkoda! Zobacz więcej na temat:
Egzorcyzmy siostry Angeli Musolesi Świadek wielu manifestacji Złego Ducha i wielu od niego uwolnień . Siostra Angela Musolesi - asystentka ojca Gabriela Amortha, oficjalnego egzorcysty Watykanu, przyjechała na kilka dni do Polski. Zobacz więcej na temat:
Lodołamacze łamią stereotypy Lodołamacze to prestiżowy konkurs mający na celu wyłonić osoby prywatne i pracodawców angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. W PR24: Monika Piekarska w-ce szefowa Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i Łukasz Moskwa laureat Lodołamaczy 2012. Zobacz więcej na temat:
Wiosenne nowalijki Nowalijki, czyli świeże warzywa, to wspaniały sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin, potrzebnych mu do regeneracji po surowej zimie. Czy jednak wszystkie są bogate w mikroelementy i warto je spożywać? Zobacz więcej na temat:
Raport Amnesty International o karze śmierci Kara śmierci budzi kontrowersje wśród społeczeństw na całym świecie. Jej zwolennicy chcą eliminowania jednostek stanowiących zagrożenie, natomiast przeciwnicy twierdzą, że egzekucje nie mają wpływu na statystyki przestępczości. Amnesty International opublikowało raport na temat zasadności kary śmierci. Wniosek? Jest lepiej, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Zobacz więcej na temat:
Rośnie bezrobocie na Mazowszu Sytuacja na polskim rynku pracy od kilku lat rysuje się w ciemnych barwach. Coraz mniej osób może znaleźć pracę, część zaś nie szuka jej w ogóle, ponieważ bardziej opłaca im się korzystanie z pomocy socjalnej. Jakie są perspektywy jeśli chodzi o zatrudnienie? Na to pytanie odpowiedział Aleksander Kornatowski, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Zobacz więcej na temat:
Pucz pałacowy. Koniec Chruszczowa. Nikita Siergiejewicz Chruszczow – był I sekretarzem KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego (KPZR) od 1953 do 1964 roku. Pełnił także funkcje premiera tego państwa. Zobacz więcej na temat:
Żeglarstwo jest sztuką cierpienia "Zew Oceanu" to książka kpt. Tomasza Cichockiego opowiadająca o 312 dniach samotnego rejsu dookoła świata. Jak przygotowywał się do podróży i z jakimi przygodami musiał się zmagać na oceanie opowiedział w studiu PR24. Zobacz więcej na temat:
Rajd Katyński: podróż przez historię Polski Organizowany od 2001 r. , Rajd Katyński, ma na celu uczczenie pamięci ofiar katyńskich i promowanie historii z perspektywy motocyklu. Pomysłodawcą i organizatorem corocznych wypraw na Kresy Wschodnie jest Wiktor Węgrzyn - Komandor Rajdu Katyńskiego, który był Gościem PR24. Zobacz więcej na temat:
Pożegnanie Margaret Thatcher Uroczystości pogrzebowe byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher odbędą się 17 kwietnia w Londynie - poinformowała kancelaria premiera Davida Camerona. Ceremonia odbędzie się w anglikańskiej katedrze św. Pawła Zobacz więcej na temat:
Bezwzględni rodzice Przypadki zabójstw dzieci przez ich własnych rodziców zdarzają się ostatnio niezwykle często. Co kieruje umysłami rodziców - morderców? Gościem PR24 była dr Magdalena Śniegulska z SWPS. Zobacz więcej na temat:
Anna German. Zakwitnę różą Anna German to legendarna polska piosenkarka, która śpiewała w siedmiu językach. W latach 60. zdobyła drugą nagrodę na Festiwalu Piosenki w Opolu śpiewając „Tańczące Eurydyki”. Wykonanie tej piosenki przyniosło jej też I nagrodę w Dniu Polskim Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Zobacz więcej na temat:
Rocznica pierwszego transportu polskich oficerów do Katynia 73 lata temu, NKWD rozpoczęło wywóz polskich jeńców do Katynia. Pierwszy transport z obozu w Kozielsku miał miejsce 3 kwietnia 1940 r. Gościem PR24 był Marek Krystyniak, wnuk jeńca zamordowanego w Charkowie. Zobacz więcej na temat:
Dlaczego zginął Martin Luther King Martin Luther King jest obecnie uważany za postać wielką zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie. W USA jest obchodzony Dzień Martina Luthera Kinga ustanowiony w 1983 roku przez prezydenta Ronalda Reagana. Zobacz więcej na temat:
8 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II Mija osiem lat od śmierci Jana Pawła II. Papież – Polak zmarł 2 kwietnia 2005, w 9666. dniu swojego pontyfikatu. Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II
Radość z książek ogarnia świat Światowy Dzień Książki dla Dzieci jest obchodzony w dniu urodzin jednego z najwybitniejszych bajkopisarzy - Jana Christiana Andersena. Zobacz więcej na temat:
Polscy żołnierze na misjach stabilizacyjnych Według portalu Global Firepower nasze wojsko w 2012 roku było 24 najsilniejszym na świecie. Siły zbrojne RP, nie tylko stoją na straży suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, ale też strzegą bezpieczeństwa i pokoju na całym świecie. Zobacz więcej na temat: