Polskie Radio
Section05
nasza powieść

"Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)"

Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. W nowej książce, zatytułowanej "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)" pojawią się też nowi bohaterowie. Na przykład malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos i czarna, która została superbohaterką. Ich przygody poznawać będziecie od 3 do 14 kwietnia włącznie. Wybrane fragmenty książki przeczyta Dominika Kluźniak.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść książki dla dzieci dzieci

"Noah ucieka"

Noah ucieka z domu wczesnym rankiem – zanim wstanie słońce, zanim obudzą się psy, zanim mgła opadnie na pola… Czy ta ucieczka pomoże mu "uciec" również od problemów? A może dopiero poznanie niezwykłego właściciela sklepu i twórcy zabawek pozwoli mu zmienić życie?... Na spotkanie z bohaterem książki "Noah ucieka" Johna Boyne w tłumaczeniu Heleny Skowron zapraszamy od 27 do 31.03.włącznie. Wybrane fragmenty przeczyta Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść

"Wiktorio, I love you"

Czasem dzieją się przykre rzeczy. Na przykład ginie ci kot albo mama postanawia urządzić ci przyjęcie urodzinowe, choć ty wcale tego nie chcesz. Czasem jednak dzieją się też dobre rzeczy. Na przykład do pobliskiego domu wprowadza się bibliotekarka, która parkuje książkobus na twoim podwórku… Na spotkania z bohaterami książki Mai Hjertzell w tłumaczeniu Marty Wallin "Wiktorio, I love you" zapraszamy od 30 stycznia do 3 lutego włącznie. Czyta Anna Cieślak.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść