Polskie Radio
Section05
nasza powieść

"Tymek , Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego" - Sylwia Winnik

Od kiedy zniknął kot, Tymek czuje się bardzo smutny. Zatroskani rodzice zabierają go na spontaniczny wypad do zamku w Mosznej. Mówi się, że budowla ma 99 wież i 365 pomieszczeń - jedno na każdy dzień roku. Ale nie to jest w nim najciekawsze. Zamek rozbudowano w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego właściciela dóbr, Hrabiego von Tiele-Wincklera oskarżono o pakt z samym diabłem. Nikt jednak nie chce wierzyć w takie bajki, wszak magia nie istnieje. Czy aby na pewno?
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

"Mike" - Andrew Norriss

Floyd jest wschodzącą gwiazdą tenisa. Być może jest tak dobry, że pewnego dnia mógłby wygrać Wimbledon. Gdyby chciał… Mike jest… inny. Przychodzi nagle i bez zapowiedzi znika, często milczy lub mówi niezrozumiałe rzeczy, a wszystko wskazuje na to, że Floyd jako jedyny może go zobaczyć. I wcale mu się to nie podoba. Prawda jest jednak taka, że Mike ma powód, by się pojawiać. Odkrycie przyczyny jest prawdopodobnie najważniejszą sprawą w życiu Floyda.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

"Pony " - R.J. Palacio

Dwunastoletniego Silasa budzi w nocy niespodziewane pojawienie się trzech jeźdźców, którzy zabierają ze sobą jego ojca. Przerażony chłopiec jest zdany na siebie i towarzystwo Mittenwalda, który jest… zjawą. Ale kiedy pod drzwiami pojawia się konik, Silas wie, co musi zrobić. Wyrusza w niebezpieczną podróż, by stawić czoło lękom, odnaleźć ojca, połączyć przeszłość z przyszłością i znaleźć swoje miejsce w świecie.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

"Zagadka babci" - Chutnik, Jędrzejewska-Wróbel, Kasdepke, Samojlik, Stanecka, Szczygielski, Winnicka

"Zagadki babci" to prawdopodobnie pierwsza w Polsce antologia poświęcona babciom. W zbiorze znalazło się siedmioro znakomitych autorów: Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka oraz siedem premierowych opowiadań pełnych czułości, ciepła, humoru, dobrej energii, nieoczywistych zwrotów akcji.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci