Polskie Radio
Section05
nasza powieść

"Tomek na Alasce" - Alfred Szklarski i Maciej J. Dudziak

Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Sprzedany w ponad 10 milionach egzemplarzy cykl przygód Tomka Wilmowskiego powraca. Po ponad 60 latach od premiery pierwszej części do rąk czytelników trafi dziesiąty tom cyklu. Bazując na notatkach pozostawionych przez Alfreda Szklarskiego, pisarz Maciej J. Dudziak podjął się zakończenia historii, na której wychowały się kolejne pokolenia.
Zobacz więcej na temat:  książki dla dzieci nasza powieść

Aniela Cholewińska-Szkolik "Pozytywka Poli. Zagubiona fotografia"

Poznajcie Polę. Ta sympatyczna dziewczynka ma wiele pasji. Kocha nie tylko taniec, ale uwielbia też podróże, podczas których poznaje nowe osoby,  miejscową kulturę i egzotyczne zwierzęta, które często będą potrzebowały pomocy. W każdym tomie dziewczynka odwiedza wyjątkowe miejsca na całym świecie. Podróże Poli będą najczęściej związane ze szkołą tańca dziewczynki.Pola, Kheri, Ungi przemierzają Afrykę, aby wyjaśnić zagadkę pewnego zdjęcia.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść książki dla dzieci Agnieszka Kunikowska

Ala Hanna Murgrabia "Szalone kury pana Dropsa"

Zbiór krótkich, zabawnych opowiadań o koleżankach z jednego kurnika. Każde opowiadanie to oddzielna historyjka o przygodach sympatycznych bohaterek. Grupka kur trzyma się razem, ale w gospodarstwie Pana Dropsa wiele się dzieje, zmieniają się pory roku, przybywają nowi lokatorzy… A każda zmiana wywołuje zamieszanie na podwórku. Wszystko, co nowe, trzeba zbadać i wyrobić sobie własne zdanie. Zagroda Pana Dropsa to świat widziany "kurzym okiem".
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść