Wyrok ws. byłego szefa BOR W Debacie Dnia Dorota Łosiewicz (W Sieci) i Piotr Szumlewicz (Bez Dogmatu) rozmawiali o wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie ws. gen. Pawła Bielawnego, który został uznany za winnego nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku. Zobacz więcej na temat:
Adam Glapiński prezesem NBP Adam Glapiński nowym prezesem Narodowego Banku Polskiego. O wyzwaniach, które stoją przed nowym szefem banku centralnego dyskutowali w programie Puls Gospodarki Witold Michałek (Business Center Club), Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokres) i Marcin Izdebski (Fundacja Republikańska). Zobacz więcej na temat:
Militarne zaangażowanie Polski na Bliskim Wschodzie Polska angażuje się wojskowo na Bliskim Wschodzie i wyśle cztery myśliwce F-16 do udziału w walce z samozwańczym Państwem Islamskim. O wkładzie Polski w działania koalicji międzynarodowej przeciwko tzw. PI rozmawiali w Debacie Poranka politolog prof. Wawrzyniec Konarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Jarosław Kociszewski z Polskiego Radia oraz dr Bartosz Rydliński z UKSW. Zobacz więcej na temat:
Debata Dnia: Polskie wojsko w koalicji przeciw ISIS Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapewnia, że dwa kontyngenty, które polecą na Bliski Wschód, będą pełnić wyłącznie misję informacyjno-szkoleniową. Polskie F-16 operujące z Kuwejtu i grupa żołnierzy wysłana do Iraku to wkład Polski w działania koalicji międzynarodowej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. O sprawie w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmawiali Łukasz Lipiński z „Polityki Insight” i Piotr Pałka z portalu „Rebelya.pl”. Zobacz więcej na temat:
Znaczenie wizyty Xi Jinpinga dla polskiej gospodarki Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping podczas wizyty w Polsce planuje podpisać szereg porozumień handlowych. Jak wpłynie to na polską gospodarkę? O tym w Pulsie Gospodarki mówili Monika Kurtek (Bank Pocztowy), Marek Siudaj (Tax Care) i Maciej Stańczuk (Klub Jagielloński, Pracodawcy RP). Zobacz więcej na temat:
Polska i Chiny: szansa na współpracę Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping składa oficjalną wizytę w naszym kraju. O przyczynach i celach nawiązywania przez Chiny współpracy z Polską mówili w Debacie Dnia Krzysztof Szumski, były ambasador RP w Pekinie i prof. Bogdan Góralczyk, sinolog, dyplomata. Zobacz więcej na temat:
Nike Farida: Zawsze fascynowało mnie piękno Polka, obywatelka świata. Znawczyni i miłośniczka świata arabskiego i arabskiej kuchni. Oczarowana ludźmi, pięknem w każdej postaci i smakołykami pod każdą szerokością geograficzną. Podróżniczka i pisarka Nike Farida była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Zobacz więcej na temat:
Echa masakry w Orlando Masakra w Orlando, śmierć Jo Cox a widmo Brexitu, brak odpowiedzi polskiego rządu na opinię Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce, „zwycięski” remis w meczu Euro 2016 Polska-Niemcy, 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie – to tematy tygodnia, które w Polskim Radiu 24 komentowali Teresa Bochwic, publicystka i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna). Zobacz więcej na temat: ŚWIAT
Lech Kaczyński patronem terminalu LNG w Świnoujściu Terminal gazowy od dnia 18 czerwca w Świnoujściu będzie nosił imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość zbiega się z pierwszą komercyjną dostawą surowca do terminalu LNG. Wzięli w niej udział między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zobacz więcej na temat:
Czerwiec 76’ w Radomiu W Radomiu rozpoczynają się obchody 40. rocznicy robotniczego protestu z 1976 roku. Wydarzenia radomskie wspominał w Polskim Radiu 24 Stanisław Kowalski, przewodniczący Stowarzyszenia Radomski Czerwiec 76. Zobacz więcej na temat:
Podsumowanie ćwiczeń Anakonda-16 Zakończyły się ćwiczenia wojskowe Anakonda 2016 na polskich poligonach. O największych w ostatnich latach manewrach wojska polskiego z żołnierzami z pozostałych państw NATO mówił w audycji Cafe Armia gen. broni Mirosław Różański. Zobacz więcej na temat:
Wizyta prezydenta Dudy w Niemczech W dniu 25. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie polsko-niemieckim goście Polskiego Radia 24 zgodnie przyznali, że stosunki Polski z zachodnim sąsiadem uległy znacznemu ochłodzeniu. O relacjach obu państw i przyszłości UE dyskutowali w Debacie Dnia Jakub Jałowiczor z tygodnika "Gość Niedzielny" i Łukasz Rogojsz z tygodnika "Newsweek". Zobacz więcej na temat:
Groźba Brexitu a rynki finansowe Na niespełna tydzień przed referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zwolennicy Brexitu mają w sondażach kilkuprocentową przewagę nad przeciwnikami opuszczenia Wspólnoty. O tym, czy potencjalny Brexit zachwieje rynkami finansowymi, w Pulsie Gospodarki mówili Witold Gadomski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Paweł Pelc, ekonomista i Rafał Sadoch z Dom Maklerskiego mBanku. Zobacz więcej na temat:
Debata Poranka: Polacy i Niemcy 25 lat później Mija 25 lat od podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie. Jak przez ten czas zmieniły się relacje między Warszawą a Berlinem? O tym w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 rozmawiali Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” i Julia Szyndzielorz, publicystka. Zobacz więcej na temat:
Polska remisuje z Niemcami Mecz Polaków z Niemcami kończy się remisem. Ani biało-czerwonym, ani aktualnym mistrzom świata nie udało się strzelić bramki, która by zaważyła na losach meczu. Zobacz więcej na temat:
Prezes PiS zapowiedział IV rewolucję przemysłową Jarosław Kaczyński, podczas kongresu Impact'16 w Krakowie, zapowiedział IV rewolucję przemysłową. O przedsięwzięciu i jego możliwych konsekwencjach rozmawiali w Pulsie Gospodarki w Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Zuber, Marta Petka-Zagajewska z Raiffeisen Polbank i Piotr Wardziak z Polsatnews.pl. Zobacz więcej na temat:
Sondaże dają przewagę zwolennikom Brexitu - Polacy, myśląc o Europie, myślą: „my”. Brytyjczycy, myśląc o Europie, bardzo często myślą: „oni” i mówią o Europie „tam na kontynencie” - powiedziała, odnosząc się do coraz bardziej realnego Brexitu, dr Dominika Blachnicka-Ciacek z Uniwersytetu Londyńskiego. Gośćmi Debaty Poranka byli również europeiści z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Jolanta Szymańska i prof. Tomasz Grzegorz Grosse. Zobacz więcej na temat:
Płaca minimalna wzrośnie do 2 tys. zł brutto O płacy minimalnej, która ma wynieść 2 tys. zł brutto, dyskutowali w Pulsie Gospodarki Maryjka Szurowska (Gazeta Bankowa), Bartosz Sawicki (TMS Brokers) i Przemysław Ruchlicki (Krajowa Izba Gospodarcza). We wtorek rząd przyjął założenia do przyszłorocznego budżetu - płaca minimalna ma być wyższa od tej, którą postulowały związki zawodowe. Zobacz więcej na temat: