Polskie Radio
Section05
ŚWIAT

Stosunki dyplomatyczne na linii UE-USA. Grosse: Europa oczekiwała, że Biden będzie innym prezydentem

- Europa oczekiwała od Joe Bidena, że będzie to wyraźnie inny prezydent, w porównaniu do Donalda Trumpa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista, UW. W audycji "Kontrapunkt" Mateusz Piotrowski, amerykanista z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych stwierdził, że Biden oczekuje konkretnej deklaracji od Europy ukierunkowanej na Chiny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Europa Unia Europejska polityka dyplomacja Nord Stream 2 Donald Trump Joe Biden

Spotkanie Biden-Putin w Genewie. Okolica została zamknięta i zabezpieczona przez wojsko

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotka się jutro w szwajcarskiej Genewie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Amerykański prezydent do Genewy przyleciał dziś po południu, przylot szefa Kremla planowany jest na jutro rano. W mieście obowiązują najwyższe środki bezpieczeństwa, zgłoszone zostały już manifestacje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Joe Biden Władimir Putin Rosja Europa

"Rząd zmiany" w Izraelu. Ekspert: to bardzo barwna koalicji

Cele jednoczące koalicjantów to: odsunięcie od władzy Benjamina Netanjahu, zapobieżenie kolejnym przedterminowym wyborom i ustabilizowanie sytuacji wewnętrznej w Izraelu. - Chodzi o głębszą zmianę w sposobie funkcjonowania państwa, rozproszenie władzy, by stała się bardziej kolegialna, żeby decyzje były podejmowane w sposób mniej kontrowersyjny, żeby uwzględniać potrzeby różnych grup społecznych, a nie antagonizować je między sobą - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Zielińska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Benjamin Netanjahu Bliski Wschód ŚWIAT