Polskie Radio
Section05
short track

Pekin 2022: znamy kadrę Polski w łyżwiarstwie szybkim i short tracku. Kto powalczy o medale?

Znamy nazwiska polskich łyżwiarzy szybkich i zawodników z short tracku, którzy wezmą udział w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na liście są m.in. wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy i zawodów Pucharu Świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo szybkie łyżwiarstwo short track

Pekin 2022: igrzyska coraz bliżej. Kto może zdobyć medal dla Polski?

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż dwa miesiące. Choć Polacy nigdy nie byli potęgą w sportach zimowych, mamy kilka nazwisk, z którymi możemy wiązać mniejsze lub większe medalowe nadzieje w stolicy Chin. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 sporty zimowe Skoki narciarskie short track łyżwiarstwo szybkie narciarstwo alpejskie biathlon snowboard łyżwiarstwo figurowe Andżelika Wójcik Kaja Ziomek Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Natalia Maliszewska Maryna Gąsienica-Daniel

TYLKO U NAS Maliszewska czeka na Pekin. "Pojadę tam spełniać marzenia"

Natalia Maliszewska w świetnym humorze zakończyła rywalizację w Pucharze Świata w short tracku. Liderka reprezentacji Polski podczas lutowych igrzysk olimpijskich w Pekinie wystartuje na trzech indywidualnych dystansach oraz w sztafecie. - Teraz będziemy podtrzymywać formę - zapewniła w rozmowie z Mateuszem Ligęzą z Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Natalia Maliszewska short track łyżwiarstwo Pekin 2022

Medalowe żniwa na skoczni? Jest prognoza przed igrzyskami

Złoty, srebrny i trzy brązowe - tyle medali ma wywalczyć reprezentacja Polski na zimowych igrzyskach w Pekinie według prognozy Gracenote Nielsen na 100 dni przed rozpoczęciem olimpijskich zmagań. Po najcenniejszy krążek miałby sięgnąć Piotr Żyła w konkursie na normalnej skoczni. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 sporty zimowe Piotr Żyła Kamil Stoch Dawid Kubacki short track Skoki narciarskie Natalia Maliszewska