Odnawialne Źródła Energii i nowoczesna architektura Wraz z rosnącym popytem na energię odnawialną dynamicznie rozwijają się technologie instalacji OZE. W Polsce barierą dla zielonej energii są często walory estetyczne. Mieszkańcy nie chcą w swojej okolicy wiatraków lub paneli słonecznych argumentując, że niszczą one naturalny krajobraz. Czy tak musi być? Otóż, nie. O innowacyjnych rozwiązaniach w tym zakresie mówił Leszek Wiśniewski, architekt. Zobacz więcej na temat: energia odnawialna
Reportażysta Artur Domosławski o wyzysku w dzisiejszym świecie Brazylia, Meksyk, Egipt, Sudan oraz wiele innych państw. Często oddalone od siebie o tysiące kilometrów. Mimo to posiadają cechy, które je łączą. Są nimi: przemoc, wyzysk i wykluczenie. W Polskim Radiu 24 Artur Domosławski, dziennikarz, podróżnik i reportażysta ukazał słuchaczom, jak będąc człowiekiem w XXI wieku – można cierpieć i zadawać ból innym. Zobacz więcej na temat:
Magazyn Moto: Instalacje LPG a silniki Diesla Ceny oleju napędowego z roku na rok szybują w górę. Z tego powodu rośnie zainteresowanie kierowców wykorzystujących pojazdy napędzane silnikiem Diesla w wyposażenie swoich samochodów w instalację gazową. O wadach i zaletach takiego rozwiązania opowiedzieli w Magazynie Motoryzacyjnym eksperci: Robert Markowski z portalu Gazeo.pl i Wojciech Piekarski z AC S.A. Zobacz więcej na temat:
24. Poziom: Wystawa „Domoscena: Digital Art” Muzeum Techniki i Przemysłu NOT zaprasza do odwiedzenia wystawy „Domoscena: Digital Art”. Ekspozycja to setki prac powstałych w ramach tzw. demosceny - nieformalnego ruchu cyfrowych twórców działających na całym świecie. Ich prace będzie można podziwiać do 24 kwietnia. O szczegółach wydarzenia, a także o tym, czym jest demoscena, mówiliśmy w najnowszej audycji 24. Poziom. Zobacz więcej na temat:
Świąteczny spacer po ogrodzie botanicznym Czas świąt wielkanocnych to dla wielu okazja do wypoczynku i rodzinnego spotkania. Dlaczego zatem nie wybrać się na wspólny spacer? Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do siebie na świąteczną przechadzkę wśród budzących się do życia roślin i śpiewu ptaków. Zobacz więcej na temat:
Dowody na życie po życiu Do polskich księgarni trafiła książka „Śmierć nie istnieje” autorstwa dra Chauncey’a Crandalla, kardiologa, który był świadkiem niewytłumaczalnych uzdrowień, a nawet spektakularnych wskrzeszeń. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Maciejem Marchewiczem z wydawnictwa Fronda o refleksji nad życiem i śmiercią. Zobacz więcej na temat:
Koniec drukowanego The Independent Brytyjski dziennik „The Independent” znika z kiosków. Gazeta będzie dostępna jedynie w wersji cyfrowej. O pożegnaniu drukowanej wersji „The Independent” mówił w Polskim Radu 24 Grzegorz Drymer, londyński korespondent Polskiego Radia. Zobacz więcej na temat:
PZL-Świdnik chce unieważnienia przetargu na śmigłowce PZL-Świdnik domaga się unieważnienia ubiegłorocznego przetargu na zakup śmigłowców wielozadaniowych. O szczegółach żądań polskiego koncernu mówił w Polskim Radiu 24 jego przedstawiciel Stanisław Wojtera. Zobacz więcej na temat:
Trauma po zamachu terrorystycznym W Polskim Radiu 24 psychiatra Jakub Garbacki i dr Elżbieta Sideris wyjaśniali, co dzieje się z psychiką ludzi, którzy przeżyli zamach terrorystyczny lub byli jego bliskimi świadkami. Trauma po katastrofie czy właśnie zamachu terrorystycznym może trwać bardzo długo, a nawet towarzyszyć osobie poszkodowanej do końca życia. Zobacz więcej na temat:
Zmiany w procedurze karnej Prof. Antoni Bojańczyk z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji skomentował w Polskim Radiu 24 rządowy projekt, który zakłada powrót do modelu procesu karnego sprzed reformy z 1 lipca 2015 roku. Nad propozycją toczą się prace w parlamencie . Zobacz więcej na temat:
Podróżnicza sztafeta autostopowa Podróżnicza para, katowiczanka i londyńczyk (Anna Mochnacka, Jonathan Barrett), odbyli trwającą prawie rok wyprawę obejmującą niemal połowę świata. Z Ankary przez Iran i Azję Środkową aż po Chiny i Mongolię, a następnie z powrotem: przez Rosję i kraje bałtyckie do Polski. Większą część trasy pokonali autostopami. W Polskim Radiu 24 opowiedzieli o swojej wyprawie i przygodach, które ich spotkały. Zobacz więcej na temat:
Kamperem przez Amerykę Południową Ekwador, Peru, Boliwia, Chile i Argentyna. Oto jedne krajów, które Barbara i Andrzej Grzegorzewscy zwiedzili w czasie podróży trwającej aż 9 miesięcy. Warto dodać, że przemieszczali się kamperem w towarzystwie trójki małych dzieci. O swoim wyczynie i trudach wyprawy opowiedzieli w czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, który odbył się w Gdyni. Zobacz więcej na temat:
O milenium Chrztu 996 W kolejnym odcinku cyklu audycji Chrzest 966 o obchodach milenijnych sprzed 50 lat. O tysięcznej rocznicy Chrztu świętego Polski w 1966 roku mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Noszczak, historyk. Zobacz więcej na temat:
Międzynarodowy Dzień Szczęścia Fortuna, beatitido, felicitas – a więc szczęście. Czym jest? Jak je zdobyć? Czy wszyscy mogą je odnaleźć? Czy narodowości różnych krajów w tych samych rzeczach upatrują szczęścia? O tym w Polskim Radiu 24 mówił dr Jakub Kryś (Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk) z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia. Zobacz więcej na temat:
Polacy przybliżą światu Czarnobyl Katastrofa w Czarnobylu i związany z nią dramat milionów osób jest silnie zakorzeniony w świadomości Ukraińców, jednak tylko nieliczna grupa miała okazję poznać miejsce tragedii naocznie. Polski Chernobyl VR Project sprawi, że będzie to możliwe i w pełni bezpieczne. Gościem Polskiego Radia 24 był Bartosz Kramek. Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog mówił o specjalnej aplikacji, która przybliży wydarzenia z 26 kwietnia 1986 roku – wypadku w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Zobacz więcej na temat: Czarnobyl
Nowruz, czyli irański Nowy Rok Niedziela 20 marca będzie w Polsce ostatnim dniem zimy, a dla Irańczyków – ostatnim dniem roku. Wedle perskiego kalendarza Nowy Rok rozpoczyna się wraz z nadejściem astronomicznej wiosny. Na temat obrzędów irańskiego Sylwestra, a także znaczenia, jaki dla Irańczyków ma ten dzień mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Klimowicz, ekspertka ds. Iranu z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych. Zobacz więcej na temat:
Magazyn Moto: Kobieca miłość do motocykli Jak same mówią – motoryzacyjna pasja to ich życie. Grupa miłośniczek jedno- i czterośladów z Torunia uruchomiła specjalny portal speedladies.pl, który poświęcony jest zagadnieniom związanym z szeroko pojętą motoryzacją. Funkcjonuje również Klub Speed Ladies, co w połączeniu tworzy projekt stworzony przez kobiety, ale skierowany nie tylko do płci pięknej. Zobacz więcej na temat:
24. Poziom: Fenomen modów do gier komputerowych Bywają drobnymi dodatkami, usprawniającymi elementy fabuły, jak również okazałymi pakietami przewyższającymi rozmiarem samą grę. Głównym tematem najnowszej odsłony 24. Poziomu były tzw. mody, czyli modyfikacje do gier przygotowywane przez fanów. O procesie ich tworzenia mówili recenzent, Kuba Lech oraz Łukasz Wiśniewski z serwisu Gram.pl. Zobacz więcej na temat: