Polskie Radio
Section05
wspinaczka sportowa

Natalia Kałucka – niesamowita historia mistrzyni świata

– Byłam bardzo ruchliwym dzieckiem. Nigdy nie chodziłam, tylko zawsze biegałam po domu. W wieku ośmiu lat udało mi się trafić na akcję "Lato w mieście", gdzie były darmowe zajęcia, i zakochałam się od pierwszego wejrzenia – mówi Natalia Kałucka, mistrzyni świata we wspinaczce na czas, wspominając swoje początki w tym sporcie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar wspinaczka wspinaczka sportowa STYL ŻYCIA

TYLKO U NAS "Dzięki igrzyskom Tokio przeżyło renesans". Modelka Alexa Łuczak kibicowała Oli Mirosław

- Podczas przygotowań do igrzysk Tokio bardzo się zmieniło, otworzyło się na język angielski. Miasto zazieleniło się, budynki pokrywa roślinność, pojawiły się kosze na śmieci, coś normalnego w Europie, naszych  ale tu nie - mówi Aleksandra Łuczak, polska modelka od lat pracująca i mieszkająca w Tokio, która podczas igrzysk mocno przeżywała starty reprezentantów Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Tokio 2020 igrzyska olimpijskie SPORT igrzyska wspinaczka sportowa

TOKIO 2020 Mirosław czeka na medal w Paryżu. "Mogę poprawić rekord"

Aleksandra Mirosław zajęła czwarte miejsce w kombinacji wspinaczki sportowej na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka pobiła rekord świata w pierwszej z trzech konkurencji - wspinaczce na czas. - Uważam, że to bardzo dobre osiągnięcie w debiucie na igrzyskach - powiedziała w rozmowie z Robertem Skrzyńskim z Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tokio 2020 wspinaczka sportowa igrzyska olimpijskie igrzyska