Polskie Radio
Section05
wspinaczka

Zaszczepiony górami i wspinaczką: nowy projekt jurajski Piotr Głowackiego

Bywa, że w trakcie pracy nad filmem, w aktorach rodzą się nowe pasje, które przenoszą się później na ich życie prywatne. Tak właśnie zdarzyło się w przypadku Piotra Głowackiego: w czasie, gdy przygotowywał się do kręconego przede wszystkim w wysokich górach filmu "Broad Peak", zachwycił się wspinaczką. Stała się ona jego nową pasją, a teraz przygotowuje w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej związany z nią nowy projekt.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Piotr Głowacki góry wspinaczka hobby Ryszard Jaźwiński aktor Trójka

Polskie podium Igrzysk Europejskich! Sensacja w Tarnowie

Natalia Kałucka zdobyła złoto, a Aleksandra Mirosław srebro we wspinaczce sportowej na czas na 3. Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Zawody w tej dyscyplinie rozgrywane są w Tarnowie. Polki rywalizowały w finale - Kałucka ustanowiła rekord życiowy - 6,573 sekundy. Brąz dla Włoszki Beatrice Colli.
Zobacz więcej na temat:  inne dyscypliny igrzyska europejskie 2023 SPORT wspinaczka wspinaczka sportowa Aleksandra Mirosław

Rozmowa z Miłką Raulin. Polska Himalaistka o rodzicielstwie i pasji

Na swoim koncie ma wiele górskich szczytów, w 2018 roku która zdobyła Koronę Ziemi jako najmłodsza z Polek. Jest mamą siedemnastoletniego już syna, z którym zaczęła chodzić po górach, gdy miał lat siedem i uczyła się być dla niego dobrym przewodnikiem. – Trzeba pamiętać, że góry muszą być dla dzieci przyjemnością, to nie mogą być nasze ambicje w zdobywaniu jakiegoś szczytu, istotnym czynnikiem jest m.in. pogoda – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Miłka. 
Zobacz więcej na temat:  Miłka Raulin Himalaje wspinaczka sporty ekstremalne Strefa Rodzica radio dla rodziców

Wzruszający wpis. Justyna Kowalczyk skomentowała śmierć męża

Kacper Tekieli to Polski wspinacz, a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli. Dokonał wielu przejść w górach, między innymi podwójnego trawersu Matterhorn. Zginął w Alpach, gdzie realizował ambitny plan zdobycia wszystkich czterotysięczników. Towarzyszyła mu rodzina. - Był najcudowniejszy - napisała na Facebooku jego żona Justyna Kowalczyk-Tekieli. 
Zobacz więcej na temat:  góry Justyna Kowalczyk odeszli 2023 sporty zimowe SPORT wspinaczka alpinizm