Księży Młyn Zespół fabryk włókienniczych, głównie przędzalni bawełny oraz domy dla robotników, straż pożarna, konsumy, szkoła, szpital, pałac. Takie "miasto w mieście". Zobacz więcej na temat:
Ścieżka geoturystyczna "Dawna Kopalnia Babina” Kilkanaście kolorowych jeziorek malowniczo położonych po zlikwidowanej w 1972 roku kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Piękne miejsca na wędrówkę z rowerem. Zobacz więcej na temat:
Bulwar Radiowej Jedynki Bulwar nad morzem zlokalizowany przy wejściu na plażę. Znajdują się tam ławeczki z nazwami popularnych audycji Radiowej Jedynki, także Lata z Radiem. Zobacz więcej na temat:
Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa Park krajobrazowy i geopark, jedyny w Polsce, który należy do Światowej Sieci Geoparków. Piękny teren z kolorowymi jeziorkami po odkrywkowej kopalni. Zobacz więcej na temat:
Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej Drewniany kościół cmentarny, wpisany wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia, na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz więcej na temat:
Spływ tratwami Doliną Biebrzy Raj na ziemi. Niezepsuta przez cywilizację rzeka, niepowtarzalna atmosfera biebrzańskich bagien. Tratwa służy jako mieszkanie, a na dachu taras widokowy. Zobacz więcej na temat:
Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwia To jedyne w swoim rodzaju miejsce w Karkonoszach. Przepiękny ogród japoński, wystawa o samurajach, kawałek Japonii w krajobrazie naszych gór. Zobacz więcej na temat:
Krakowski Kazimierz Dziś część Krakowa, ale w XIV w, był samodzielnym miastem. Jego część była dzielnicą żydowską, przez wieki przenikały się kultura chrześcijańska i żydowska. Zobacz więcej na temat:
"Odzyskane" - reportaż Joanny Bogusławskiej W ostatnich dniach września 1939 r. – gdy było już wiadome, że Warszawa zostanie zajęta przez wojska niemieckie – pracownicy Polskiego Radia podjęli zbawienną decyzję o wyniesieniu z rozgłośni i ukryciu u zaufanych osób depozytu historycznie bezcennych płyt. Płyty wyniesiono z rozgłośni w trzech partiach, pod różne adresy i skutecznie ukryto przez cały okres niemieckiej okupacji Polski. W 1979 roku do Polskiego Radia trafiła część płyt, tylko jedna partia nie została zwrócona. W reportażu wystąpili: Tadeusz Fredro Boniecki, Stefan Kruczkowski, Rafał Sokulski. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Powstania Warszawskiego Interaktywne muzeum historyczne upamiętniające największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Zgromadzono 30 tys. eksponatów. Zobacz więcej na temat:
Trójkąt Trzech Cesarzy Trójkąt Trzech Cesarzy - Miejsce styku trzech państw zaborczych (Prusy, Austria, Rosja) u zbiegu Białej i Czarnej Przemszy na pograniczu Mysłowic i Sosnowca. Zobacz więcej na temat:
Wieża Klimek Na wzór dawnej wieży Klimek z XIII w. zbudowano nową wieżę widokową o wys. 23 m. Góruje nad miastem, można w całej krasie zobaczyć miasto i Dolinę Wisły. Zobacz więcej na temat:
Hydropolis - centrum edukacji Hydropolis, czyli w roli głównej WODA – jedyne w Polsce interaktywne Centrum Edukacji Ekologicznej poświęcone wodzie w miastach, na świecie i w człowieku. Zobacz więcej na temat:
Podwórko artystyczne W. Siudmaka Artystyczna instalacja światowej sławy malarza i rzeźbiarza Wojciecha Siudmaka przeniesiona na wewnętrzne elewacje domu. Użyto 260 wielkich płyt gresowych. Zobacz więcej na temat:
Orłowski klif CYPEL ORŁOWSKI wyjątkowy w skali europejskiej fenomen przyrodniczy: stromy brzeg Kępy Redłowskiej malowniczo komponujący się z falującą tonią Bałtyku. Zobacz więcej na temat:
Zamek w Malborku Perła wśród zamków, słynny, krzyżacki z XIII wieku, największa średniowieczna twierdza Europy. Znajduje się na prestiżowej liście dziedzictwa UNESCO. Zobacz więcej na temat:
Zamek Książąt Mazowieckich Średniowieczny, gotycki zamek z XIII w. dziś przyciąga miłośników historii. W wieży bramnej Komnata Kasztelana. Wspaniałe widoki na pradolinę Wisły. Zobacz więcej na temat: