Polskie Radio
Section05

wyłączenie banerów

Fortepianowy Paganini

6 marca 1830 r. w "Gazecie Polskiej" ukazała się recenzja jednego z koncertów Fryderyka, który w marcu odbył się w domu państwa Chopinów. "Onegdaj u JP. Szopę (Chopin) znowu było liczne zgromadzenie Artystów i Lubowników muzyki. Młody Wirtuoz grał swój 'Koncert' i 'Potpourri' z tematów rozmaitych, a szczególniej na nutę narodowej piosenki 'Już miesiąc zeszedł'. Młody Szopę przewyższa wszystkich fortepianistów (...). Jest to Paganini fortepianowy; jego kompozycje są szczytne, pełne nowych pomysłow". (sd)
Zobacz więcej na temat: