Polskie Radio
Section05
piosenka

"To powrót do matecznika". Joanna Rawik z nową audycją w Programie 1

Wkrótce na antenie Programu 1 Polskiego Radia ponownie usłyszymy Joannę Rawik, która już w przeszłości była związana z rozgłośnią. Piosenkarka, aktorka i dziennikarka poprowadzi nową audycję muzyczną.  - Powiedziałabym, że to jest powrót do matecznika. (...) W gruncie rzeczy jestem człowiekiem radia - mówi artystka, która przy okazji swoich urodzin opowiedziała również o związkach z radiem i Krakowem.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Maria Szabłowska muzyka rozrywkowa Joanna Rawik Polskie Radio

Jarema Stępowski. Promotor warszawskich piosenek ulicznych

- Nigdy nie przypuszczałem, że te moje utwory kiedykolwiek wyjdą poza granice stolicy. A tu utwór "Taksówkarz warszawski" został niezwykle ciepło przyjęty przez brać taksówkarską. Do tego stopnia, że kieleccy taksówkarze kiedyś wydali nawet bankiet na moją cześć – wspominał ze śmiechem Jarema Stępowski na antenie Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski historia PRL MUZYKA aktorzy aktorstwo aktor FILM piosenka kabaret folklor Warszawa

Kto zaszczepił miłość do muzyki u Tomasza Szczepanika?

"Dom tworzą ludzie, a nie liczba pokoi" - tak może powiedzieć jeden z czterech braci z małych Bogoniowic, Tomasz Szczepanik z grupy Pectus. Był przecież wychowany w kulcie pracy i szacunku wobec starszych. W rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim artysta opowiedział o swoim dzieciństwie, świątecznych tradycjach i muzycznych korzeniach w rodzinie.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Zbigniew Krajewski KULTURA Pectus Tomasz Szczepanik

Po "Adrenalinie" czas na "Nowe sytuacje". Michał Szczygieł z nowym singlem

Wraz z początkiem roku Michał Szczygieł prezentuje swój najnowszy singiel pt. "Nowe sytuacje". Piosenka jest muzyczną kontynuacją poprzedniego utworu "Adrenalina", który zyskał wśród fanów ogromną popularność. - Te utwory korespondują ze sobą, taki był zamysł. "Nowymi sytuacjami" w pewnym stopniu zamykam ten rozdział brzmieniowy - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Szczygieł. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Pop piosenka album MUZYKA

Ludwik Jerzy Kern: podglądam wady Polaków

– Ludzie lubią, jak się ich demaskuje. Oczywiście jeśli się ich demaskuje jako zbiorowość, a nie wskaże palcem na kogoś i powie: to pan zrobił! – mówił Ludwik Jerzy Kern w Polskim Radiu w 1992 roku.
Zobacz więcej na temat:  satyra Ludwik Jerzy Kern poezja wiersze literatura KSIĄŻKA książki historia Polski HISTORIA Kraków dziennikarstwo dziennikarze Konstanty Ildefons Gałczyński bajki dla dzieci książki dla dzieci pisarz pisarze i poeci piosenka

Polskie kolędy i pastorałki wpisane w naszą historię

Kolędy i pastorałki wzruszają, przywołują wspaniałe wspomnienia, stwarzają atmosferę radości oraz sprzyjają zadumie. W audycji "Wieczór z historią" usłyszeliśmy polskie kolędy i pastorałki wpisane w naszą historię, m.in. "Lulajże, Jezuniu", "Wigilia na Łubiance", "Kolęda polskich serc", "Modlitwa o powrót", "Krakowska kolęda". 
Zobacz więcej na temat:  piosenka kolędy historia Polski Lech Makowiecki Boże Narodzenie

Katarzyna Miller i jej muzyczna pasja

Katarzyna Miller to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charyzmatycznych polskich psychoterapeutek. Muzyczna pasja była realizacją jej twórczych, pozazawodowych pragnień. - Najpierw pojawiły się wiersze na studiach, po cichu sobie pisałam, potem ośmieliłam się pokazać przyjaciołom, a później i innym ludziom (…). Piosenki pojawiły się już później, gdy byłam już dorosłą panią - mówi Katarzyna Miller na antenie radiowej Jedynki.   
Zobacz więcej na temat:  piosenka muzyka rozrywkowa płyta