Polskie Radio
Section05
piosenka

"Zimowe piosenki" Asi Nawojskiej. "Trochę ciepła na długie i chłodne wieczory"

Cykl zimowych piosenek, które stworzyła Asia Nawojska, to nic innego jak "trochę ciepła w chłodne dni i długie wieczory, trochę mówienia do siebie do ucha i przytulenia się na tę zimę". - Potrzeba nam, żeby w dzisiejszych czasach się uśmiechnąć. W zimie zapominamy o tym, żeby pomyśleć o sobie i mocno się przytulić. Mam nadzieję, że udaje mi się to przemycić w moich piosenkach - mówi na antenie Programu 1 Asia Nawojska. 
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska piosenka zima artysta

Jarema Stępowski. Promotor warszawskich piosenek ulicznych

- Nigdy nie przypuszczałem, że te moje utwory kiedykolwiek wyjdą poza granice stolicy. A tu utwór "Taksówkarz warszawski" został niezwykle ciepło przyjęty przez brać taksówkarską. Do tego stopnia, że kieleccy taksówkarze kiedyś wydali nawet bankiet na moją cześć – wspominał ze śmiechem Jarema Stępowski na antenie Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski historia PRL MUZYKA aktorzy aktorstwo aktor FILM piosenka kabaret folklor Warszawa

Muzyczny hołd dla bohaterów roku 2022

Rok 2022 ogłoszono m.in.: Rokiem Marii Konopnickiej (180. rocznica urodzin), Wandy Rutkiewicz (30. rocznica jej tragicznej śmierci), Ignacego Łukasiewicza (dwusetna rocznica urodzin), Józefa Mackiewicza (120. rocznica urodzin), Józefa Wybickiego (dwusetna rocznica śmierci, 275. rocznica urodzin), wreszcie Rokiem Romantyzmu Polskiego (200 lat od pierwszego wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza). 
Zobacz więcej na temat:  Lech Makowiecki piosenka MUZYKA historia Polski

"Ballada do płakania w aucie". Piosenka o miłości

Duet Linia Nocna stworzył "Balladę do płakania w aucie" niemal rok temu. Jeszcze tego samego dnia zamieścił jej minutową wersję na TikToku z opisem "jeśli ten post pójdzie, to wydamy całość". - No i poszedł, za co Wam bardzo dziękujemy, a my tak jak obiecaliśmy, oddajemy Wam piosenkę - napisali członkowie duetu Linia Nocna na YouTubie, gdzie opublikowali wideo.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka elektroniczna MUZYKA piosenka

Karwan: nie myślałam, że singiel będzie tak pasował do filmu

- Ta historia porusza. Głównie dlatego, że ona jest prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o filmie "Jak pokochałam gangstera" Ania Karwan. Artystka nagrała singiel "Ostatni raz", który promuje film inspirowany życiem ojca chrzestnego trójmiejskiej mafii. Dlaczego piosenkarka pierwsze sceny zobaczyła dopiero podczas premiery?
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Zegler Mafia piosenka Ania Karwan Grzech Piotrowski

"Andrzej Nowak od początku miał pomysł na TSA". Wspomina Marcin Kusy

W wieku 62 lat zmarł założyciel, kompozytor i gitarzysta heavymetalowego zespołu TSA Andrzej Nowak. - Był niesamowicie ekscentrycznym człowiekiem. Początkowo nieufnym, ale kiedy już kogoś "kupił", to pojawiał się właściwie bezmiar przyjaźni - mówi Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Jak będziemy wspominać lidera TSA?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke piosenka Marcin Kusy odeszli 2022 Andrzej Nowak