Sztafeta 4x400 m mężczyzn poza finałem. Karol Zalewski liczył na lepszy wynik: nie wiem, co nie zagrało Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn nie awansowała do finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu. Maksymilian Szwed, Karol Zalewski, Daniel Sołtysiak i Kajetan Duszyński uzyskali najlepszy czas w sezonie - 3:01,21, jednak zajęli dopiero siódme miejsce w swoim półfinale i odpadli z dalszej rywalizacji. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn poza finałem. Daniel Sołtysiak był zachwycony olimpijską atmosferą Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn nie awansowała do finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu. Maksymilian Szwed, Karol Zalewski, Daniel Sołtysiak i Kajetan Duszyński uzyskali najlepszy czas w sezonie - 3:01,21, jednak zajęli dopiero siódme miejsce w swoim półfinale i odpadli z dalszej rywalizacji. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn poza finałem. Kajetan Duszyński: co sezon sztafeta ma duże zmiany, bolesna lekcja Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn nie awansowała do finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu. Maksymilian Szwed, Karol Zalewski, Daniel Sołtysiak i Kajetan Duszyński uzyskali najlepszy czas w sezonie - 3:01,21, jednak zajęli dopiero siódme miejsce w swoim półfinale i odpadli z dalszej rywalizacji. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Pia Skrzyszowska nie awansowała do finału. Zabrakło 3 setne. "Było blisko, szkoda" Pia Skrzyszowska nie awansowała do finału biegu na 100 metrów przez płotki podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polka uzyskała w swoim półfinale trzeci wynik - 12,55 sek. ex aequo z Nigeryjką Tobi Amusan. Do awansu zabrakło jej 0,03 sek. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Zapaśnik Robert Baran awansował do ćwierćfinału 125 kg w stylu wolnym: chciałem go zmęczyć, na początku rywal jest groźny, potem już mniej Zapaśnik Robert Baran poniósł porażkę w ćwierćfinale kategorii 125 kg w stylu wolnym turnieju olimpijskiego w Paryżu. Polak uległ Gruzinowi Geno Petriaszwilemu 2:9. Jeśli Petriaszwili dotrze do finału, to Baran będzie rywalizował w repasażu. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Polska sztafeta 4x400 m kobiet poza finałem. Anastazja Kuś przyznała, że była zestresowana Polska sztafeta 4x400 m kobiet nie awansowała do finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu. Anastazja Kuś, Justyna Święty-Ersetic, Aleksandra Formella i Alicja Wrona-Kutrzepa zajęły szóste miejsce w swoim półfinale i odpadły z dalszej rywalizacji. Najlepszy czas półfinałów uzyskały w pierwszym biegu Amerykanki - 3:21,44. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Polska sztafeta 4x400 m kobiet poza finałem. Justyna Święty-Ersetic biegła nietypowo na drugiej zmianie Polska sztafeta 4x400 m kobiet nie awansowała do finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu. Anastazja Kuś, Justyna Święty-Ersetic, Aleksandra Formella i Alicja Wrona-Kutrzepa zajęły szóste miejsce w swoim półfinale i odpadły z dalszej rywalizacji. Najlepszy czas półfinałów uzyskały w pierwszym biegu Amerykanki - 3:21,44. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Polska sztafeta 4x400 m kobiet poza finałem. Dla Alicji Wrony-Kutrzepy był to bardzo trudny bieg: na ostatniej zmianie biegają najmocniejsze Polska sztafeta 4x400 m kobiet nie awansowała do finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu. Anastazja Kuś, Justyna Święty-Ersetic, Aleksandra Formella i Alicja Wrona-Kutrzepa zajęły szóste miejsce w swoim półfinale i odpadły z dalszej rywalizacji. Najlepszy czas półfinałów uzyskały w pierwszym biegu Amerykanki - 3:21,44. (IAR) Zobacz więcej na temat:
Polska sztafeta 4x400 m kobiet poza finałem. Alicja Formella: starałam się Polska sztafeta 4x400 m kobiet nie awansowała do finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu. Anastazja Kuś, Justyna Święty-Ersetic, Aleksandra Formella i Alicja Wrona-Kutrzepa zajęły szóste miejsce w swoim półfinale i odpadły z dalszej rywalizacji (IAR) Zobacz więcej na temat:
Infomagazin aus Polen: Strom wird teuer, Videospiele im Kulturforum und polnische Mode in Berlin Wieso hat Polen die höchsten Strompreise in Europa? Warum zeigt das Österreichische Kulturforum in Warschau Videospiele? Warum lässt Polen einen russischen Spion frei, und warum schenkt der Modedesigner Dawid Tomaszewski eine Kollektion dem Kunstgewerbemuseum Berlin? Fragen über Fragen. Hören Sie rein! Zobacz więcej na temat:
Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami - 25 - Kiedy rozpocząć z dzieckiem kulinarną przygodę? Wspólne gotowanie staje się fundamentem relacji rodzinnych, tworząc atmosferę bliskości i wzajemnego zrozumienia. To nie tylko nauka praktycznych umiejętności, ale także sposób na budowanie wspomnień, które będą towarzyszyć dziecku przez całe życie. Takie chwile w kuchni kształtują przyszłego dorosłego, który pewnie poradzi sobie w życiu, pamiętając o wartościach wyniesionych z rodzinnego stołu. Kiedy można rozpocząć z dzieckiem kulinarną przygodę? O tym w podcaście Polskiego Radia Dzieciom w rozmowie z Katią Roman ze szkoły gotowania dla dzieci. Zapaszamy! Zobacz więcej na temat:
Facet w formie - rządzą nami hormony W tym odcinku podcastu "Facet w Formie" wraz z doktorem medycyny sportowej i obesitologiem Maciejem Koźmińskim, zgłębiamy wpływ hormonów na życie współczesnego mężczyzny. Rozmawiamy o tym, jak hormony kształtują samopoczucie, siłę, motywację do działania oraz zdrowie fizyczne i psychiczne. Odkryjemy objawy zaburzeń hormonalnych, jak możemy im przeciwdziałać oraz w jaki sposób dieta i styl życia wpływają na równowagę hormonalną. Ten odcinek dostarczy Ci nie tylko wiedzy, ale także praktycznych wskazówek, jak lepiej zrozumieć i kontrolować swój organizm. Zobacz więcej na temat:
Dzieciaki kochają zwierzaki - 17 - Rybki akwariowe. Nie lubią żyć w słoiku To nie jest hobby wymagające dużo pracy, ale zanim kupimy akwarium warto się dokształcić. Wiedza to podstawa w akwarystyce, bo nie tylko pomoże zaoszczędzić czasu, nerwów i pieniędzy, ale też pozwoli cieszyć się pięknym widokiem zdrowych rybek. A o tym dlaczego rybki nie lubią małych akwariów, jak stworzyć im dobre warunki do życia i rozmnażania się oraz jak urządzić ich wodny świat opowiedział w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" w Polskim Radiu Dzieciom - Grzegorz Czarnecki z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego z Sekcji Akwarium. Zobacz więcej na temat:
Nokturn czyli... Warszawa 9 sierpnia 1882 r. w czasopiśmie „Bluszcz” zamieszczone zostały słowa: „Poszanowanie najdrobniejszych śladów po wielkich ludziach należy do rzędu szlachetnych serca ludzkiego popędów”. Stały się one mottem publikacji „Nokturn czyli rodzina Fryderyka Chopina i Warszawa w latach 1832-1881” Janiny Siwkowskiej, która napisała: „Nie będziemy snuć tu wspomnień o Fryderyku Chopinie, choć też i nie oddalimy się zbytnio od niego skoro zajmiemy się losami jego najbliższych”. Autorka nad swą publikacja pracowała aż siedemnaście lat, nie licząc okresu poświęconego „indeksowaniu starej prasy, konfrontowaniu pamiętników z faktami, badaniom opartym na ścisłej dokumentacji archiwalnej”. Trzytomowa publikacja uwydatnia dwa główne nurty: dzieje rodziny Chopinów oraz dzieje Warszawy. „Bardzo warszawski był Chopin – napisała autorka – i bardzo warszawska była jego rodzina. Byli cząstką Warszawy, bowiem w Warszawie nie żyje się oddzielnie. […] Oderwać zatem Chopinów od życia potocznego miasta – byłoby to usymbolizować ich, zniekształcić obraz ich samych”. (md) Zobacz więcej na temat:
Komentarze z Polski: Kamala Harris oficjalnie kandydatką Demokratów i pierwsze złoto Polaków na Igrzyskach W audycji: Kamala Harris została oficjalnie kandydatką Demokratów na prezydenta, Tim Walz na wiceprezydenta. Demokraci zatwierdzili ich kandydatury. Pierwsze złoto Polaków na tych Igrzyskach i pierwszy olimpijski sukces we wspinaczce na czas. Zawody zwyciężyła Aleksandra Mirosław, a brąz z Paryża przywiezie Aleksandra Kałucka. Instytut Rozwoju Języka Polskiego wspiera polonijną młodzież, między innymi biorącą udział w Konkursie „Być Polakiem”. Naszym gościem jest Joanna Michałowska z Centrum Archiwistyki Społecznej, z którą rozmawiamy o wpisaniu fotografii z archiwum Jerzego Kukuczki na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Zapraszamy! Zobacz więcej na temat: