Polskie Radio
Section05

ZAIKSaudio

Komentarze z Polski: strategiczne znaczenie Donbasu dla Ukrainy oraz spotkanie z Rafałem Olbińskim, artystą plastykiemu

W tym wydaniu: strategiczne i gospodarcze znaczenie Donbasu dla walczącej Ukrainy, wspomnienie o wybitnym polskim artyście - Stanisław Soyka, piosenkarz, pianista, kompozytor, niezapomniany i charyzmatyczny wykonawca takich piosenek jak „Cud niepamięci”, „Tolerancja” czy „Absolutnie nic”, wybitna postać na polskiej scenie muzycznej, zmarł nagle w czwartkowy wieczór; gość PRdZ to Rafał Olbiński, współtwórca Polskiej Szkoły Plakatu, grafik, malarz, który wiele lat spędził na emigracji, między innymi w USA, był uczestnikiem jednej z najważniejszych debat, jakie odbyły się podczas Polonia Camp 2025. Zapraszamy do słuchania!  
Zobacz więcej na temat: 

''Hadrian – cesarz niestrudzony” – biografia władcy; Skrzydła czarnego motyla inspiracją dla naukowców; Bumerang z Jaskini Obłazowej; Zaprasza K. Kobylecka

''Hadrian – cesarz niestrudzony” – książkowa biografia kontrowersyjnego władcy; Skrzydła czarnego motyla inspiracją dla naukowców w tworzeniu powłok energooszczędnych; Nowe datowanie bumerangu z Jaskini Obłazowej. Czy posługiwali się nim pierwsi przedstawiciele homo sapiens na naszych ziemiach? Zaprasza K. Kobylecka
Zobacz więcej na temat: 

Komentarze z Polski: magazyn Mija Tydzień i wspomnienie o Stanisławie Soyce

W tym wydaniu: magazyn Mija Tydzień – czyli przegląd najważniejszych wydarzeń politycznych tygodnia; negocjacje związane z utworzeniem nowej koalicji rządowej na Litwie; nie żyje Stanisław Soyka, piosenkarz, pianista, kompozytor, niezapomniany i charyzmatyczny wykonawca takich piosenek jak „Cud niepamięci”, „Tolerancja” czy „Absolutnie nic”, wybitna postać na polskiej scenie muzycznej. Zapraszamy do słuchania!
Zobacz więcej na temat: