Czwórka

"Się słucha się!" - Czwórka zmienia się dla Was!

09.10.2014 19:02
Wystartowała reklamowa kampania wizerunkowa Czwórki. Działania reklamowe - obejmą swoim zasięgiem osiem największych aglomeracji i będą skierowane do słuchaczy w wieku 15-30 lat.
Studio Czwórki
Studio CzwórkiFoto: Czwórka

/

Działania, mające promować nowy wizerunek anteny, rozpoczęły się od akcji, w ramach której już od 1 października na billboardach można było zobaczyć intrygujące hasła - "się słucha się" oraz "się dzieje się". Teraz kampania reklamowa obejmie osiem miast Polski: Warszawę, Kraków, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Łódź, Wrocław i Katowice. Główne hasło kampanii - "Czwórka. Się słucha się" - będzie modyfikowane w zależności od typu nośnika i umiejscowienia reklamy.

Zgodnie z zapowiedzią, chcemy wysłać pozytywny przekaz, zachęcać do działania i wspólnej zabawy, bo w Czwórce program się tworzy się w oparciu o interakcję ze słuchaczami. Po ogłoszeniu wyników konkursu na agencję kreatywną hasło niepostrzeżenie weszło w komunikację redakcyjną. Niełatwo było opanować naszych dziennikarzy i do samego końca utrzymać hasło w tajemnicy. Liczę, że również słuchacze przyjmą nasze hasło z entuzjazmem i będą tworzyć jego nowe warianty - mówi Iwona Kostka-Kwiatkowska, Dyrektor Radiowej Czwórki .

Kampania ma charakter wizerunkowy, a jej celem jest pozyskanie nowych słuchaczy, ludzi twórczych i aktywnych, pełnych pasji, z dystansem do siebie i otaczającej ich rzeczywistości. Kampania współgra z jesienną ramówką, którą Radiowa Czwórka wprowadziła pod koniec września.

Zobacz także: Nowi dziennikarze i nowe audycji w Czwórce. Dzieje się! <<<

Muzyczna, żywiołowa i radosna Czwórka stawia na interakcję ze słuchaczami współtworzącymi playlisty i mającymi wpływ na to, co powinno pojawić się na antenie. Radiowa Czwórka w nowej odsłonie zachęca do działania, tworzy okazję do wspólnej zabawy, ma na celu rozwijać, bawić i pobudzać do aktywności, zachowując przy tym dotychczasowe elementy wyjątkowego charakteru  multimedialnego radia, które kreuje trendy i prezentuje twórczość młodego pokolenia pomijaną przez innych nadawców.

Kreację przygotowała agencja We Love Ads, a za zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy Value Media we współpracy z Agencją Promocji Polskiego Radia oraz zespołem Programu 4.

(mat.pras./kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Kielar: z "Radioterapii" do "Thorgala"

20.02.2014 14:00
Występująca w "Radioterapii" aktorka Magdalena Kielar kończy właśnie studia z Totalnej Biologii i uczestniczy w nagraniach do ekranizacji jednej z przygód Thorgala.
Magdalena Kielar
Magdalena KielarFoto: Wojciech Kusiński
Posłuchaj
09'38 Magdalena Kielar podchodzi bardzo krytycznie do swojej pracy (Czwórka/Stacja Kultura)
więcej

- Powoli kończę studia Totalnej Biologii - opowiada słuchaczom Czwórki Kielar. - W jej zakres wchodzi fizyka kwantowa, medycyna germańska; głównie z myślą o nowym podejściu do ciała człowieka. Zawsze się tym interesowałam, więc teraz mam kondensację wiedzy na ten temat. Wydaje mi się, że to jest nasz obowiązek, żeby się dowiedzieć, o co w nas chodzi, na przykład czemu chorujemy - tłumaczy.

Łącząc pasję aktorki oraz jej występy w Czwórkowym słuchowisku, nie od rzeczy pozostaje pytanie, czy radioterapią można kogoś uleczyć? - Myślę, że tak. W sumie te wszystkie postacie mają przecież swoje problemy, dylematy, a słuchając o kłopotach innych osób, sami się leczymy - mówi gość "Stacji Kultura".

Magdalena
Magdalena Kielar

Okazuje się, że sama Magdalena Kielar ma problem z oglądaniem słuchowiska, w którym gra jedną z głównych ról. - To jest tak, że zawsze wyłapuję coś, co mogłabym zrobić lepiej. Powoduje to u mnie konflikt. Dlatego też wolę robić swoje, a oglądać innych - zaznacza aktorka.

Kielar w "Radioterapii" wcieliła się w postać Olgi. Określa ją "psycho-pracowniczką korporacji": - To sfrustrowana kobieta, która robi to, czego nie lubi. Ma jednak swoje marzenia, a jednym z nich jest napisanie scenariusza i wzięcie udziału w konkursie - mówi gość Czwórki.

Aktorka uczestniczy obecnie także w ekranizacji "Thorgala". Jak na razie jest to produkcja owiana tajemnicą, o której w mediach mówi się niewiele. - To bardzo ciekawa historia. Powstaje film fanowski, niezależny, pozbawiony finansowania z jakichkolwiek źródeł państwowych. Może to się jeszcze zmieni, ale jak na razie dostajemy wyłacznie pieniądze od fanów z całego świata. Film nazywa się "Kriss de Valnor", reżyserkami są siostry Bui. Są to dziewczyny, które urodziły się we Francji, ale od wielu lat mieszkają w Polsce - przybliża temat aktorka.

Przez dłuższy czas nie było tak naprawdę wiadomo, czy produkcja ma szansę powodzenia. Ostatnio jednak sprawa zaczęła się wyjaśniać. - Do sióstr Bui zadzwonił Piotr Rosiński, czyli sam syn twórcy "Thorgala". Na początku dziewczyny były przerażone, obwawiały się kłopotów związanych z prawami autorskimi. Tymczasem on zaprosił je na kolację i do współpracy przy tej ekranizacji. Wszystko więc idzie ku dobremu - mówi optymistycznie Kielar.

(ac/kd)

Czytaj także

"Długa Ziemia" - słuchowisko na podstawie powieści Terry'ego Pratchetta

13.03.2015 09:00
Co stanie się, gdy ludzie zrozumieją, że nie są sami we wszechświecie? O tym w nowym słuchowisku multimedialnym Czwórki - radiowej adaptacji powieści zmarłego 12 marca Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera "Długa Ziemia".
Nagrywanie Długiej Ziemi
Nagrywanie "Długiej Ziemi"Foto: Igor Smirnow/PR
Obejrzyj
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 1. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 2. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 3. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 4. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 5. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 6. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 7. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 8. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 9. (Czwórka Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 10. (Czwórka Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 11. (Czwórka Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 12. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 13. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 14. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 15. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 16. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 17. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 18. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 19. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)
Słuchowisko "Długa Ziemia" - odcinek 20. (Czwórka/Poranek OnLine i Czwarty wymiar)

Powieść "Długa Ziemia" powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. To drugie po "Radioterapii" słuchowisko multimedialne Czwórki, łączące radiowe tradycje z teatralną scenografią, przeniesie Was na krańce Ziemi i o wiele dalej.

Zobacz także: Radioterapia - multimedialne słuchowisko Czwórki <<<

Życie ludzi zmienia się diametralnie w chwili, w której okazuje się, że ich planeta jest tylko jedną z milionów, istniejących w różnych wymiarach. Nie jesteśmy sami - to już potwierdzone. Otwarcie dostępu do bliźniaczych światów rozpocznie epokę nowych pionierskich wypraw, z których najbardziej ambitną i zarazem najbardziej niebezpieczną, podejmą główni bohaterowie: Joshua Valienté (w adaptacji grany przez Cezarego Łukaszewicza) i Lobsang - sztuczna inteligencja o wielkim ego, mogąca przybrać dowolny kształt (w tej roli Arkadiusz  Jakubik). Podczas swojej podróży Joshua spotka wiele stworzeń i bytów, jednak najbardziej w pamięć zapadnie mu spotkanie z Sally (Anna Grycewicz), córką wynalazcy krokera - urządzenia, dzięki któremu człowiek pozyskał zdolność przekraczania światów.

Posłuchaj: Wspomnienie o Terrym Pratchetcie <<<

Za scenariusz i reżyserię "Długiej Ziemi" odpowiedzialny jest Igor Brejdygant. W rolach głównych zobaczycie i usłyszycie, poza Jakubikiem i Łukaszewiczem, Aleksandrę Radwan i Dariusza Toczka.

Zobacz także: wywiad z Aleksandrą Radwan <<<

/

Opieką audiowizualną przedsięwzięcia zajęli się Rafał Bielecki, Jarosław Cukla, Maciej Grubiak, Bartosz Wojciechowski, Rafał Zastawnik, a montażem i realizacją: Rafał Błażejewski, Monika Błońska, Aurelia Chmiel, Wojciech Siara i Michał Silski. Za dźwięk odpowiedzialni są Krzysztof Audycki, Wojciech Przybylski, oraz Wiesław Szala, za muzykę - Tomasz Drachal, Alina Sarit-Konwińska, Zbigniew Kunkowski, Michał Silski, Rafał Smoliński, a także Janusz Smyk, a za scenografię - Michał Zomer. Całość koordynuje Patrycjusz Tomaszewski.

 

 

Książkę "Długa Ziemia" wydało w Polsce Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Słuchowisko "Długa Ziemia" wystartowało na antenie Czwórki 12 maja. Na kolejne odcinki zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 7:45 i godz. 18:40, przez cztery kolejne tygodnie.

Inicjatywa powstała w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym

/

(rav/mat.pras/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka słuchowisko

Czytaj także

Dyskusje, kontrowersje - nowa audycja w Czwórce

16.09.2014 12:00
29 września startuje jesienna ramówka Czwórki. W programie nie zabraknie audycji o charakterze publicystycznym. Na swój autorski program, który dotyczyć ma tematów społecznych, zaprosił w "Poranku OnLine" Piotr Firan.
Piotr Firan w Czwórce
Piotr Firan w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/PR

Audycja prowadzona przez Piotra Firana, dotychczas znanego słuchaczom m.in. z serwisów informacyjnych Czwórki, a także z audycji "Bed&Breakfast" oraz "Europejski Lunch", pojawi się na antenie już 29 września, w poniedziałek. Nowy program zatytułowany będzie "Się mówi", a rozmowy z zaproszonymi do studia ekspertami dotyczyć mają aktualnych, interesujących, a także kontrowersyjnych wydarzeń ze świata motoryzacji, sportu, polityki, mody, a nawet… seksu.

- Nie będę tam występował w roli głównej, będę raczej moderatorem dyskusji - tłumaczył Piotr Firan, zapowiadając nowe pasmo w "Poranku OnLine". - Mam nadzieję, że będzie ciekawie. Tematy rozmów dotyczyć mają spraw społecznych.

Czytaj także: Czwórka od jesieni pełna będzie muzyki <<<

Audycji Piotra Firana "Się mówi" będzie można słuchać codziennie, od poniedziałku do piątku, od godz. 14.00 do 16.00. Po więcej informacji zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z Piotrem Firanem z "Poranka OnLine".

(kd, ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka słuchowisko