Historia

Sprawa Kiszczaka musi poczekać. Biegli odmówili wydania opinii o stanie zdrowia generała

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:10
Nie można zrobić ekspertyzy dotyczącej stanu zdrowia gen. Czesława Kiszczaka. Dokument jest potrzebny, by proces przed warszawskim sądem apelacyjnym ruszył z miejsca.
Audio
  • Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa UCK o sprawie generała Kiszczaka (IAR/Radio Gdańsk)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Generał jest oskarżony o nielegalne wprowadzenie stanu wojennego. Opinię mieli wydać lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Ale szpital nie posiada specjalistów geriatrii. Tomasz Stefaniak dyrektor do spraw lecznictwa UCK tłumaczy, że w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym nie pracują specjaliści, którzy mieliby wystarczająco długi staż specjalistyczny w tym zakresie.

Stan wojenny - zobacz serwis specjalny >>>

- Jesteśmy w stałym kontakcie z sądem w Warszawie, ustalimy jakie kroki możemy podjąć - powiedział. O sporządzenie opinii i zbadanie Kiszczaka wnioskował prokurator Instytutu Pamięci Narodowej. Generał nie pojawiał się na rozprawach i zasłaniał się złym stanem zdrowia. Z tego powodu proces przed sądem apelacyjnym w Warszawie został zawieszony.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/aj

Czytaj także

Stanisław Kania ostatecznie uniewinniony ws. stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 16:19
Sąd Najwyższy oddalił kasację Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącą odpowiedzialności byłego pierwszego sekretarza PZPR za przygotowanie do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skazany za rzut tortem w sędzię, podczas procesu Kiszczaka

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 15:51
8 miesięcy ograniczenia wolności - to wyrok stołecznego sądu wobec Zygmunta M., który w 2013 r. rzucił tortem w sędzię, od sprawy generała SB Czesława Kiszczaka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiszczak będzie ponownie zbadany przez lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 10:44
Sąd Apelacyjny w Warszawie przychylił się do wniosku IPN o ponowne badania lekarskie gen. Czesława Kiszczaka. Postępowanie ws. 88-letniego dziś Kiszczaka, w okresie stanu wojennego szefa MSW, zostało zawieszone w 2013 r.
rozwiń zwiń