Polskie Radio
Section05
prokuratura

Debata Poranka: spór o Donalda Tuska. "Zarzuty są poważne"

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. O sprawie rozmawiali w Debacie Poranka Dorota Kania (Gazeta Polska), Adam Puchejda (Kultura Liberalna) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku Władimir Putin Rosja Antoni Macierewicz FSB prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Zarzuty szefa MON wobec Donalda Tuska. "Zaniechał..."

Brak gwarancji udziału polskich przedstawicieli we wszystkich czynnościach na miejscu katastrofy smoleńskiej oraz brak zwrotu wraku Tu-154M – to zaniechania, na które szef MON, Antoni Macierewicz, wskazuje w zawiadomieniu do prokuratury ws. działań premiera Donalda Tuska, jako szefa rządu. Sprawa była głównym tematem Podsumowania Dnia.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Donald Tusk Antoni Macierewicz Brexit katastrofa w Smoleńsku prokuratura Jacek Liziniewicz

CBA alarmowało prokuraturę o aferze reprywatyzacyjnej

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Warszawie już w 2015 roku otrzymała zawiadomienie w sprawie nadużyć przy reprywatyzacji stołecznych nieruchomości, jednak odmówiła wszczęcia śledztwa. Postępowanie wszczął za to Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej w sprawie niedopełnienia obowiązków i rażącej obrazy przepisów prawa. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja prokuratura Warszawa przestępczość POLSKA

Współpraca SKW z FSB. "Rosjanie nie byli szczerzy"

– W tamtych okolicznościach podjęcie współpracy z FSB było niedopuszczalne – oceniał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych odniósł się do umowy zawartej między SKW a FSB w 2010 roku. Dokument zakładał współdziałanie przeciwko zagrożeniom dotyczącym którejkolwiek ze stron.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość FSB Marek Opioła Donald Tusk katastrofa smoleńska Rosja Piotr Wąż prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego Afganistan NATO POLSKA

"Tusk powinien był wiedzieć o współpracy SKW z FSB"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce przesłuchać w charakterze świadka szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z rosyjską FSB bez wymaganej zgody ówczesnego premiera, czyli właśnie Donalda Tuska. W Polskim Radiu 24 komentarz płka Piotra Wrońskiego, byłego oficera wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB terroryzm