Kosmonauci w Czwórce. Jak wysoko lata boysband?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2024 11:05
W audycji "Formuła brzmienia" gośćmi Czwórki będą Kosmonauci. To boysband wywodzący się z tradycji jazzowych, który w swoim języku muzycznym czerpie z hip-hopu, drum&basu i improwizacji.
Kosmonauci pojawią się w audycji  Formuła brzmienia
Kosmonauci pojawią się w audycji "Formuła brzmienia"Foto: Grzegorz-Gołębiowski-

W najbliższym wydaniu audycji "Formuła brzmienia" zaprosimy na spotkanie z boysbandem Kosmonauci. Grupa tworzy unikalny styl, balansując pomiędzy emocjonalnymi melodiami, a polirytmicznymi strukturami. W marcu 2024 roku wydała swój debiutancki album "Sorry, nie tu", który ukazał się nakładem U Jazz Me, czyli sublabelu U Know Me Records. Jest to jednocześnie płyta inauguracyjna sublabelu.

Kosmonauci wywodzą się z tradycji jazzowych, który w swoim języku muzycznym czerpie z hip-hopu, drum&basu i improwizacji. Instrumentarium, w skład którego wchodzi saksofon (Miłosz Pieczonka), bas (Bartłomiej Lucjan), wibrafon (Tymon Kosma) i perkusja (Jan Pieniążek) tworzy unikalny styl grupy balansując pomiędzy emocjonalnymi melodiami a polirytmicznymi strukturami.

Zespół ma już na swoim koncie koncerty na uznanych polskich festiwalach jazzowych jak Jazz Jantar Festiwal, Bielska Zadymka Jazzowa, Młyn Jazz Festiwal czy w Filharmonii Narodowej w Warszawie, zyskując sobie przychylność publiczności i krytyków.

___________

"Formuła brzmienia" to intrygująca muzyka z całego świata. Zimna fala, post punkowe gitary, industrialny klimat i dźwięki na granicy fałszu.    

- Uwielbiam w muzyce to, że zawsze mnie zaskoczy czymś nieoczywistym - mówi autor audycji Michał Daniluk. - Zachwycam się twórczością ambitnych i zdolnych artystów. Zarówno tych, których dobrze znam i kojarzę, jak i tych usłyszanych po raz pierwszy.


***

Na audycję "Formuła Brzmienia"  w poniedziałek (22.04) o godz. 22.00 zaprasza Michał Daniluk

aw


Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA