Polskie Radio
Section05
Michał Daniluk

Triphammer o "Let the Past Be Past" EP: daliśmy nowe życie starym numerom

Warszawska supergrupa Triphammer powstała, aby dostarczyć słuchaczom muzykę, która raz zakołysze, a raz wprawi serca w kołatanie. "Let the Past Be Past" to tytuł ich debiutanckiego wydawnictwa. - Tchnęliśmy nowe życie w stare kompozycje. Jest tu dużo nostalgii, ale też refleksja nad tym, co do tej pory udało nam się zrobić - opowiadają członkowie zespołu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Alternatywa Rock Michał Daniluk

Zbliża się Next Fest Music Showcase & Conference. Co w programie festiwalu?

Już niedługo Poznań będzie rozbrzmiewał muzyką. Wielkimi krokami zbliża się Next Fest Music Showcase & Conference. - Na 16 scenach wystąpi blisko 27 zespołów, do tego przewidziano ponad sto koncertów klubowych - zapowiada Michał Wiraszko, organizator imprezy. - Panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące i warsztaty. Wszystko to sprawia, że Poznań stanie się tyglem łączącym muzykę i ludzi, debiutantów i gwiazdy, emocje i wiedzę, wrażenia i doświadczenia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Poznań MUZYKA Michał Daniluk

Kuba Więcek o hoshii: to spełnienie moich marzeń [WIDEO]

Kuba Więcek po przerwie wraca do jazzu, niedawno światło dzienne ujrzał jego nowy projekt hoshii. - Czuję, że mam teraz okres największej kreatywności swojego życia - mówi artysta w Czwórce. - Rozwijam się na tak wielu płaszczyznach, o których wcześniej bym nie pomyślał. Jest dużo rzeczy, za które walczę i na których mi zależy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna Jazz hoshii Kuba więcek saksofon Michał Daniluk

Krajobrazy: "muzyka osadzona w naturze to jest baza"

"Krajobrazy" - to projekt muzyczny Adriana Kolarczyka i Bartka Barana; seria wydarzeń muzycznych, organizowanych w zielonych przestrzeniach Krakowa w niedzielne poranki i południa. - Nasz rodowód jest klubowy, a chcieliśmy zrobić coś, co będzie wykraczało poza - mówią muzycy. - Chcieliśmy grać w naturze. Z czasem przekształciło się to w projekt studyjny, jakim jest nasz album.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Alternatywa Michał Daniluk ambient