Jan Jakub Bryndal opowiedział o płycie "Auto-Dojazd" w "Miejskim Folklorze"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2025 11:30
Jego pierwszy solowy projekt ukazał się 21 listopada nakładem JuNouMi Records. Wśród gości na płycie znaleźli się m. in. Vito Bambino, Ryfa Ri, Paulina Przybysz i zespół Klawo. 
Jan Jakub Bryndal
Jan Jakub BryndalFoto: Norbert Borzym/ Czwórka

Bryndal, znany wielu jako hypeman Łony, do tej pory miał na koncie nagrany z Eklektikiem mixtape "Ile Trzeba Było Tęsknić", gościnny udział w utworach takich artystów jak Unda 2.0, Pezet czy Tropiki oraz mnóstwo zagranych koncertów. Teraz wraca ze swoim pierwszym, solowym projektem, który w pełni oddaje jego autorską wizję. 

To płyta pełna szalonych pomysłów - hip-hop spotyka się na niej z free-jazzem, a teksty napisane z przymrużeniem oka łączą się z osobistymi historiami i rozkminami. W produkcji albumu uczestniczyły głośne nazwiska zarówno ze świata rapu, jak i jazzu. Wśród nich znajdziemy zespół Klawo, Kacpra Krupę, Soulpete'a, Moo Latte, Joanne Dudę i Jose Manuel Alban Juareza. Przy mikrofonie, oprócz Bryndala, stanęli również Ryfa Ri, Paulina Przybysz i Vito Bambino. 

Nowy album Jakuba Jana Bryndala to bezkompromisowy eksperyment narracyjno-muzyczny. Płyta, która bawi się konwencją, miesza estetyki i przekracza granice, nie tracąc przy tym autentyczności. Od lirycznych miniatur, przez ostre komentarze, aż po ekstatyczne instrumentalne ekscesy - "Auto-Dojazd" zapowiada się jako jedna z najbardziej oryginalnych pozycji końcówki 2025 roku.

***

gV

Zobacz więcej na temat: Czwórka rap hip hop MUZYKA
Czytaj także

Jonatan: Miejsce producenta jest w piwnicy i niech tam siedzi

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2025 13:23
Muzyk ma na koncie współprace z takimi artystami jak Pezet, Biała, Young Igi, czy Gibbs. W tym roku ukazał się jego producencki album "23/25". 
rozwiń zwiń