Drogowskazy Czwórki - radio jedzie do Was! Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 11:33
Tego lata radiowa Czwórka zwiedzi niemal całą Polskę. W każdy wtorek i piątek Czwórka będzie odsłaniała przed słuchaczami miejsca na mapie naszego kraju, które warto poznać.
Audio
  • Czym są "Drogowskazy Czwórki" i opowieść o pierwszym odwiedzonym przez nas miejscu: Sejny - przedstawia Patryk Kuniszewicz (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: Ustrzyki Dolne - relacja Błażeja Prośniewskiego (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: Ustrzyki Dolne a w nich USA - relacja Błażeja Prośniewskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Zakochać się w Bieszczadach – rozmowa z Michałem Reglem z Bieszczadzkiego Centrum Informacji i Promocji (W cztery oczy/Czwórka)
  • Relacja z wycieczki rowerowej Krzysztofa Plamowskiego z serwisu mojebieszczady.com dookoła Ustrzyk Dolnych (4 do 4/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: Sejny i sejneńska Orkiestra Dęta - relacja Patryka Kuniszewicza (W cztery oczy/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: Sejny - rozmowa o ośrodku Pogranicze (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: Rozmowa z liderem zespołu No Logo, który powstał w Sejnach (4 do 4/Czwórka)
Drogowskazy Czwórki - radio jedzie do Was Sprawdź szczegóły
Foto: Czwórka

/

Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturalnym miejsc położonych z dala od znanych i uczęszczanych szlaków oraz zaprezentowanie ciekawych inicjatyw społeczno-kulturalnych, w które angażuje się młodzież z odwiedzanych miejsc.

Akcja "Drogowskazy Czwórki" potrwa od 2 lipca do 30 sierpnia. Wysłannicy Czwórki odwiedzą w sumie 18 miejscowości. W lipcu będą to: Sejny (2 lipca), Ustrzyki Dolne (5), Łomża (9), Tarnów (12), Pułtusk (16), Olkusz (19), Płock (23), Kłobuck (26) i Skierniewice (30). Trasa sierpniowa rozpocznie się w Kaliszu (2 sierpnia), a następnie poprowadzi przez: Sieradz (6), Jarocin (9), Oleśnicę (13), Chodzież (16), Świdnicę (20), Połczyn Zdrój (23), Kłodzko (27) i zakończy w Świnoujściu (30). Wyjazdom towarzyszyć będzie kampania promocyjna "Pokaż nam swoje miasto: Czwórka szuka przewodników", zachęcająca mieszkańców odwiedzanych miast do promowania lokalnych inicjatyw.

Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania relacji z trasy, w każdy wtorek i piątek, w audycjach "Poranek Online", "W 4 Oczy", "Stacja Kultura" i "4 do 4" (Czwórka do Czwartej). Prezentowane w nich będą relacje reporterskie, wywiady oraz materiały dziennikarskie, ukazujące dane miejscowości i odbywające się w nich wydarzenia. W ramach akcji Czwórka uruchomi aplikację mobilną, która stanie się interaktywnym, wypełnionym materiałami audio oraz video przewodnikiem po odwiedzanych miastach.

/

Aplikację, która obecnie dostępna jest na telefony z systemem Android ( a już wkrótce na pozostałe) pobrać można tu: http://goo.gl/pgo0U

/

Koproducentem "Drogowskazów Czwórki" jest Narodowy Instytut Audiowizualny .

 

Do zobaczenia!

Czytaj także

Drogowskazy Czwórki - zwiedzamy Polskę! Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 09:00
W każdy wtorek i piątek Czwórka będzie odsłaniała przed słuchaczami miejsca na mapie naszego kraju, które warto poznać. Trwa drugi tydzień akcji. Odwiedziliśmy już Ustrzyki Dolne, byliśmy także w Sejnach, Łomży i Tarnowie. A przed nami Pułtusk.
rozwiń zwiń