Drogowskazy Czwórki - zwiedzamy Polskę! Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 09:00
W każdy wtorek i piątek Czwórka będzie odsłaniała przed słuchaczami miejsca na mapie naszego kraju, które warto poznać. Trwa drugi tydzień akcji. Odwiedziliśmy już Ustrzyki Dolne, byliśmy także w Sejnach, Łomży i Tarnowie. A przed nami Pułtusk.
Audio
  • Drogowskazy Czwórki: wywiad z Crazy Twisting Group (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: wywiady z DJ-em i producentem Tomem Foresterem, a także z członkami zespołu pieśni i tańca "Łomża" (W cztery oczy/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: o Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka opoi wada dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Jarosław Antoniuk (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: rozmowa z dyrektorem Portu Narewskiego w Łomży oraz z Łomżyńskim Klubem Płetwonurków "Podwodny Jeleń" o tym, co jeszcze na odkrywców czeka na dnie malowniczej rzeki (4 do 4/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: o pięcioletniej walce o tarnowski skatepark, idei powstania Skweru Aktywności i... protestach w Urzędzie Miasta - rozmowa z Dominikiem Dudkiem (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: po Tarnowie oprowadzają nas słuchacze Czwórki, Karolina i Daniel (W cztery oczy/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: wycieczka po malowniczych Mościcach (4 do 4/Czwórka)
  • Drogowskazy Czwórki: "Tarnów kulturą stoi" – rozmowa z nieformalną grupą "Aspiranci" (Stacja Kultura/Czwórka)
Reporterzy Czwórki, którzy zwiedzają Polskę
Reporterzy Czwórki, którzy zwiedzają PolskęFoto: Czwórka

Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturalnym miejsc położonych z dala od znanych i uczęszczanych szlaków oraz zaprezentowanie ciekawych inicjatyw społeczno-kulturalnych, w które angażuje się młodzież z odwiedzanych miejsc.

Akcja "Drogowskazy Czwórki" potrwa do 30 sierpnia. Wysłannicy Czwórki odwiedzą w sumie 18 miejscowości.

Dotychczas byliśmy w Ustrzykach Dolnych, a także w Sejnach, gdzie miedzy innymi specerowaliśmy po opuszczonym klasztorze i słuchaliśmy koncertu tamtejszej orkiestry dętej oraz hejnalistów. Teraz czas wyruszyć w dalszą drogę, a swoje podwoje otwiera przed nami tym razem Łomża.

Dowiemy się m.in., czemu to miasto "muzyką stoi". Zapraszamy do wysłuchania nagrania wywiadu z młodymi łomżyńskimi tancerzami z Crazy Twisting Group, oraz rozmów z DJ-em i producentem odnoszącym sukcesy na całym świecie, Tomem Foresterem, a także z członkami zespołu pieśni i tańca "Łomża". O Festiwalu Teatralnym Walizka opowiedział nam sam dyrektor Teatru Lalki i Aktora, a to tym, jakie skarby znaleźć można na dnie Narwi - członkowie klubu płetwonurków "Podwodny Jeleń".

Dziś odwiedzamy Tarnów. Poznaliśmy już historię 5-letniej walki o skatepark, a przed nami m.in. wycieczka po Mościcach, po których oprowadzą nas sami słuchacze Czwórki.

W najbliższy wtorek wybierzemy się do Pułtuska (16.07), a poza tym w lipcu odwiedzimy jeszcze: Olkusz (19.07), Płock (23.07), Kłobuck (26.07) i Skierniewice (30.07). Trasa sierpniowa rozpocznie się w Kaliszu (2.08), a następnie poprowadzi przez: Sieradz (6.08), Jarocin (9.08), Oleśnicę (13.08), Chodzież (16.08), Świdnicę (20.08), Połczyn Zdrój (23.08), Kłodzko (27.08) i zakończy w Świnoujściu (30.08). Wyjazdom towarzyszyć będzie kampania promocyjna "Pokaż nam swoje miasto: Czwórka szuka przewodników", zachęcająca mieszkańców odwiedzanych miejsc do promowania lokalnych inicjatyw.

/

Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania relacji z trasy, w każdy wtorek i piątek, w audycjach "Poranek Online" (godz. 06.00-09.00), "W 4 Oczy" (godz. 09.00-11.00), "Stacja Kultura" (godz. 11.00-13.00) i "4 do 4" (godz. 13.00-16.00). Prezentowane w nich będą relacje reporterskie, wywiady oraz materiały dziennikarskie, ukazujące dane miejscowości i odbywające się w nich wydarzenia. W ramach akcji Czwórka uruchomi aplikację mobilną, która stanie się interaktywnym, wypełnionym materiałami audio oraz video przewodnikiem po odwiedzanych miastach.

/

Aplikację, która obecnie dostępna jest na telefony z systemem Android ( a już wkrótce na pozostałe) pobrać można tu: http://goo.gl/pgo0U

Koproducentem "Drogowskazów Czwórki" jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

/

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koszyce - kulturalne centrum Europy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 14:10
To pierwsze słowackie miasto, które piastuje tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Za trzy lata tę funkcję przejmie Wrocław.
rozwiń zwiń