Płyta tygodnia. Kamp! "Dare"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 07:00
Przypadek czy systematyka? KAMP! swoje albumy wydają z matematyczną precyzją - co trzy lata, i zawsze miesiąc wcześniej niż poprzednia płyta. Był listopad 2012, był październik 2015, jest wrzesień 2018! 
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat.pras.

Przypadek czy systematyka? KAMP! swoje albumy wydają z matematyczną precyzją - co trzy lata, i zawsze miesiąc wcześniej niż poprzednia płyta. Był listopad 2012, był październik 2015, jest wrzesień 2018! Dlatego jest "DARE" - najnowsze dzieło najważniejszego elektronicznego zespołu na polskiej scenie!

 "DARE" to jedenaście premierowych utworów, które dla jednych będą zupełnym zaskoczeniem, dla innych nawiązaniem do popowego brzmienia debiutu. To ewidentnie KAMP! jakiego jeszcze nie słyszeliście, ale jednocześnie jakimś niesamowitym sposobem to nadal KAMP! jaki kochacie! Muzycy podróżują na granicy elektroniki i popu, zjednując sobie publiczność obecną po obu stronach, dzięki czemu "DARE" jest przebojowo-taneczne i popowo-melancholijne. Swoich korzeni szuka zarówno w techno, jak i na czołowych miejscach list przebojów.  Za produkcję materiału odpowiada KAMP!, miksem i masteringiem zajął się Rafał Smoleń. "DARE" to także pierwsza płyta KAMP! na której pojawia się gość - jest nim Hania Raniszewska z duetu Tęskno, która gra na pianinie i śpiewa w utworze "Drunk". 


kamp 1200.jpg
KAMP!: zaskakujemy odmiennością

Premiera "DARE" podzielona jest na dwa etapy - wersja cyfrowa ukazała się 17 września, wersja fizyczna pojawiła się w piątek, 21 września. Obie daty są ważne w kalendarzu zespołu - to dni, w których urodziny obchodzą odpowiednio Michał Słodowy i Tomek Szpaderski, muzycy KAMP!. Zatem podwójna premiera jest prezentem dla każdego z nich. Warto odnotować fakt, że wersja CD "DARE" ukazuje się w pudełku powstałym w 100% z recyklingu - do jego stworzenia użyto tzw. starych "jewel boxów". To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii polskiej fonografii i ważna decyzja zespołu, który na każdym polu stara się wcielać w życie ekologiczne rozwiązania. Muzyka KAMP! wsparta jest wyjątkową oprawą graficzną, za którą odpowiada Bartłomiej. Mr. OSOM Walczuk, jeden z najważniejszych polskich dyrektorów artystycznych,odpowiedzialny m.in za międzynarodowe realizacje dla NIKE. Zdjęcia wykonał Michał Klusek, a sesję produkował dom produkcyjny ShootMe Visual Artists. 

mat.pras./pj

 

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka KAMP!
Czytaj także

Płyta tygodnia. Catz'n'Dogz "Friends of Pets"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:32
Wyselekcjonowane na ten krążek przez duet Catz n’ Dogz utwory utwierdzają w przekonaniu, że polska scena klubowa ma się bardzo dobrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń