Płyta tygodnia. Bokun "Piliada"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 14:38
Bokun to interesujący polski artysta, którego twórczość i wrażliwość wpisują się w profil artystyczny Asfalt Records.
Bokun
BokunFoto: Maciek Pestka/mat. pras.

"Suplement fonograficzny wyprodukowany przez Bokuna. Nie zaleca się stosowania jako substytut dla zróżnicowanej diety dźwiękowej. Przechowywać z dala od osób skłonnych do afirmacji. Skutki uboczne: podnosi wrażliwość. Przed użyciem - wstrząsnąć. Po użyciu - popić wodą. Artysta oraz wydawca nie biorą odpowiedzialności za skutki stosowania niezgodnie z zaleceniami. Wyprodukowano w Polsce." - piszą o tym krążku wydawcy. 

SKŁAD: Słowa: BOKUN (Paweł Bokun), Wokal: BOKUN (Paweł Bokun), Produkcja muzyczna: BOKUN (Paweł Bokun), Gość specjalny: grinskeen (Jacek Urbańczyk), Mix & mastering: ENZU (Michał Zych), identyfikacja wizualna MAGIC (Maciek Pestka).

Źr. AsfaltRecords, Bokun "Zero"

Bokun o płycie "Pilliada" mowi takPilliada jest grą dwóch słów: "Illiada" - jako moja interpretacja pogoni za chwałą i powierzchownym szczęściem nie oszczędzającej nikogo i niczego na swojej drodze. "Pill" (ang.) - Pigułka: symbol świata w którym żyje bohater płyty. "Pilliada" to świat złotych lekarstw na wszelkie dolegliwości: szarży za jednodniową sławą, ulotnych miłości, nieustannej potrzeby akceptacji, ciągłej negacji, samotności czy odrzucenia. To świat niedopowiedzeń i szukania problemów wszędzie z wyłączeniem samego siebie. To świat w którym nikt, a przede wszystkim bohater nie umie głośno przyznać, że coś mu po prostu nie wyszło. Od strony muzycznej jest to bardzo ważny przystanek na ciągłej drodze w poszukiwaniu mojej tożsamości artystycznej, zarówno od strony muzycznej jak i tekstowej. Czuję, że nareszcie znalazłem sposób by spiąć w  jeden projekt horyzont moich inspiracji - tych soulowych, ambientu, czy elektroniki. Tworząc "Pilliadę" na każdym z jej etapów czułem się jakbym poznawał muzykę na nowo. 

Źr. AsfaltRecords, Bokun "Nie pożyczaj"

Bokun to raper - piosenkarz działający jednocześnie jako producent muzyczny. Ceniony przez słuchaczy za nieszablonowe podejście do słowa. Znany z mieszania wielu inspiracji w tworzonych przez siebie kompozycjach, które mimo eklektyczności poruszają się głównie po torach soulowo - ambientowych.

Zadebiutował w 2016 roku podziemnym albumem "Pjes Uliczny" na który z dużym entuzjazmem zareagowało środowisko hiphopowe. Debiutancki krążek doprowadził do współpracy z QueQuality (album "Paranoia"), udziału w 5 edycji Młodych Wilków Popkillera oraz występu na legendarnym festiwalu Hip-Hop Kemp. Najnowsze wydawnictwo artysty ukazuje się w barwach warszawskiej wytwórni Asfalt Records.

"Piliada" - okł. albumu "Piliada" - okł. albumu

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka rap hip-hop hip hop
Czytaj także

Jakub Chuptyś, wieczne lato i social media - słuchaj nas w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 14:48
Zaprosimy na audycję "Jakuba "Gargamela" Chuptysia, pełną muzyki, wieczorem będzie też spotkanie z Natalią Partyką, tenisistką stołową. Wcześniej - wizyta w Filmotece Narodowej i spotkanie ze specjalistą od social mediów.
rozwiń zwiń