"The Best Of Będzie Głośno!" - winylowy prezent od Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 06:00
8 października 2021 roku w sprzedaży pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia i pierwsza w historii płyta winylowa dokumentująca działania muzyczne Czwórki Polskiego Radia.
The Best Of Będzie Głośno
"The Best Of Będzie Głośno!"Foto: mat.promoc.

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Od pięciu lat w audycjach "Będzie głośno!" pojawiają się młodzi, niezależni twórcy i wykonawcy, prezentujący szerokie spektrum muzycznych poszukiwań, począwszy od nagrań oszczędnych minimalistyczne, po aranżacyjnie niezwykle bogate, z gatunkowym wachlarzem propozycji od spokojnych ballad, przez rockowe granie, funk i ska, po pop, rap oraz muzyczne eksperymenty. Od czterech lat ci młodzi artyści, oprócz możliwości osobistego zaprezentowania swych nagrań na antenie Czwórki i rozmowy w audycji Będzie Głośno!, dostają szansę debiutu płytowego, poprzez udział w ocenianym przez Czwórkowe jury konkursie konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno!.

W ten sposób za pośrednictwem Agencji Muzycznej Polskiego Radia swoje płyty wydali już laureaci konkursu z lat 2017-2020: Ms.Obsession, Marta Zalewska, Sara Kordowska i zespół Myasta.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Od trzech lat Damian Sikorski, autor audycji Będzie Głośno! i pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!, wraz z jurorami, wybiera spośród nagrań uczestników każdej edycji najciekawsze, warte zapamiętania utwory i w ten sposób powstały kompilacyjne płyty "Będzie głośno!" oznaczone kolejnymi numerami vol 1, vol 2, i vol 3.

The Best Of Będzie Głośno! The Best Of Będzie Głośno!

To oczywiste, że każdy okrągły jubileusz wymaga specjalnego uhonorowania. Takim prezentem, sprawionym przez Czwórkę Polskiego Radia swoim słuchaczom, jest wydawana właśnie na winylu płyta. Tym razem Damian Sikorski podjął się zadania prawdziwie karkołomnego, wybierając po jednym utworze każdego z czterech zwycięzców i dodatkowo siedem innych nagrań ze wszystkich lat, które znalazły się na stronach A i B jubileuszowego, kolekcjonerskiego wydawnictwa na płycie winylowej. To naprawdę trudne zadanie dokonać wyboru spośród wykonawców tak różnej muzycznie proweniencji, ale końcowy efekt pozwala spokojnie myśleć o przyszłości polskiej sceny.

Zobacz:

Tymczasem już za miesiąc, oczywiście za pośrednictwem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukaże się płyta laureatki tegorocznego "Wydaj płytę z Będzie Głośno!. Wszystkich kolejnych chętnych informujemy, że następna edycja konkursu wystartuje wiosną przyszłego roku. Partnerami są Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związku Artystów Wykonawców STOART.

Tracklista:

Strona A:

1. Spajku/Dziunek – Koniec w line-upie remix

2. Szpilersi – Boom Bangers

3. Ms. Obsession – Tabu

4. Tony White – Tak jak chciałem

5. Jacob Flâneur – Cappuccino

6. N132N4NY – Dzwonek

Strona B:

1. Marta Zalewska – Więcej

2. Myasta – Tańcz

3. Dżentelmenels – Światło

4. Sara Kordowska – Dom 2.0 (feat. Jacob Flâneur)

5. Lampky – Dym, dym

 ***

mat. pras./kd