Korzenie Hip-Hopu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 19:00
Seria przypominająca twórczość zespołów stanowiących legendę tego gatunku.
Okładki płyt Włodiego
Okładki płyt Włodiego

W ramach serii wydano płyty składów ukazujących się przez lata nakładem firmy EMI Music Poland i później Bazy Label.

Początki hip-hopu w Polsce sięgają lat 90 ubiegłego wieku kiedy to na rynku zaczęły pojawiać pierwsze  zespoły prezentujące ten gatunek muzyczny. Pierwszą bardziej znaną produkcją była płyta Wzgórza Ya-Pa-3.

Hip hop w Polsce przez te wszystkie lata miał wiele twarzy, wiele wzlotów i wiele upadków.  Teraz, po kilku latach medialnego zapomnienia zdaje się, że znów wraca "na salony", a płyty artystów hip-hopowych znajdują się w czołówkach najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Po 3 albumach Molesty i 3 albumach duetu hip-hopowców Vienia & Pelego prezentujemy niekwestionowanego pioniera polskiej rap-gry - Włodiego!

WŁODI "JAK NOWONARODZONY" - to pierwszy solowy album Włodiego - jednego z założycieli Molesta Ewenement wydany w 2003 roku przez Pomaton EMI. Gościnnie na płycie pojawiają się Peja, Koras, Pono, Daf, Visa.

Utwory:
1. ... jak nowonarodzony
2. A reszta to proch i pył
3. Na żywo
4. Spalam to
5. Alarm
6. Stawka większa niż...
7. Żebro Adama
8. U.L.I.C.A. i K.L.U.B.
9. Odrzucili opcje
10. Protest
11. ...jak nowonardzony (Waco remix)
12. ...jak nowonardzony (Hohoł remix)

WŁODI "W" - to album współzałożyciela legendarnej formacji Molesta Ewenement - Włodiego. Znajdziemy tutaj jedenaście kawałków w których Włodi powraca do klimatów i tematów obecnych na pierwszych płytach Molesty. Wśród gości na płycie pojawiają się takie osobowości jak: WWO, Mes, Eis, Korzeń, Kuba.O, Tek.N, Zoober Slim, Ajron i Nr Raz. Całość promuje utwór Zobacz co się dzieje na podwórku. W... to album, który godnie kontynuuje dzieło zapoczątkowane przez Włodiego na płycie Jak nowonarodzony...

Utwory:
1. Intro
2. Zobacz co się dzieje na podwórku
3. Jestem wolny
4. Są ze mną
5. Definicja
6. Spisani na straty
7. Błędne koło
8. Przepraszam że...
9. Mam siłę
10. Każdy to powie
11. Odwet