Ruszyło "Serce miasta". "Reggae inspiruje nas do pomagania"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 22:01
Gościem programu była Lusia Żagałkowicz, która na co dzień angażuje się w wiele projektów charytatywnych, głównie pomoc osobom wykluczonym, m.in. bezdomnym, czyli "przebywającym w przestrzeni publicznej", a prywatnie jest żoną jednego z wokalistów Vavamuffin.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AkulininaOlga/Shutterstock

Arturas i Maken wywiad Strefa Dread 4-05-2020 1200.jpg
Arturas powraca z singlem "In The Morning"

- Zawsze chciałam i lubiłam pomagać. Widziałam cierpienie innych, chciałam wyrównywać niedoskonałości świata, dać energię tam,  gdzie jej brakowało - wspominała w rozmowie z Makenem. Jak podkreślała, reggae bardzo jej w tym pomaga. To gatunek nie tylko motywujący, ale i inspirujący. - Dziś to muzyka gwiazd, ale prawda jest taka, że reggae wyszło z biedy. To muzyka, która nieustająco więc inspiruje - tłumaczyła rozmówczyni Makena.

ZOBACZ TAKŻE "Illuminate" - wielki powrót Zion train >>>

I jak wyliczała ludzi, którzy potrzebują pomocy, jest coraz więcej. - Sytuacja jest tragiczna, bo w dobie pandemii pozamykało się mnóstwo ośrodków, jadłodajni, większość miejsc, gdzie ci ludzie mogli się przebrać po zimie. Zostali więc w odzieży zimowej, bez środków higienicznych, a tu zmieniła się pora roku - tłumaczyła Luśka Żagałtowicz. I opowiadała, jak wybuch pandemii wyglądał w perspektywy osób, pozbawionych dostępu do masowej informacji. - Byli przerażeni. Nagle wszyscy zniknęliśmy, a oni zostali sami, nie było kogo poprosić choćby o śniadanie - tłumaczyła. - Z naszej perspektywy nie było wiadomo, kiedy będzie można znowu rozpocząć pomoc.


Dlatego ruszyło Serce Miasta – to nowy projekt zorganizowany w Warszawie. - To miejsce spełnienia moich marzeń: rewolucja. Chodziło mi o  to, by inni mogli spojrzeć na osoby w kryzysie inaczej. Jak na ludzi, którzy przeżyli wiele kryzysów, dlatego są w takim miejscu życia, w jakim są - tłumaczyła. Wspólnie odkrywamy, że wszyscy mamy wszystkiego ponad miarę. Dziś jedynym problemem w realnej pomocy jest dystrybucja.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Lusia Żagałkowicz (zaangażowana w działania pomocowe, prywatnie żona jednego z wokalistów Vavamuffin)

Data emisji: 11.05.2020

Godzina emisji: 22.15

Zobacz więcej na temat: Czwórka Maken STYL ŻYCIA