Polskie Radio
Section05

STYL ŻYCIA

"PSYjazna Wielkopolska", czyli atrakcje turystyczne otwarte także dla czworonogów

“Wielkopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała akcję "PSYjazna Wielkopolska", która ma zachęcić turystów do podróżowania z czworonogami. Uruchomiono też stronę internetową, na której umieszczono już ponad 30 miejsc przyjaznych zwierzętom.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wakacje urlop wypoczynek zwierzęta domowe pies zwiedzanie zwiedzanie Polska Aleksandra Dobieszewska Robert Grzędowski Trójka

Tomasz Majewski – złoty kulomiot, który wolał książki od sportu  

Tomasz Majewski jest jedynym dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim w pchnięciu kulą. Jest też jednym z nielicznych kulomiotów na świecie, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego. Jednak w młodości nic nie zapowiadało sukcesów sportowych: unikał lekcji WF i wolał czytać książki, a nawet samemu pisać opowiadania.
Zobacz więcej na temat:  Pekin igrzyska olimpijskie Tomasz Majewski Norbert Michalak Trójka

Influencer influencerowi nierówny. Czyja reklama przekonuje nas bardziej?

- 61 procent kupujących przyznało, że kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji influencera. A tylko 20 procent osób kliknęło na reklamę, która pojawiła się w mediach społecznościowych. Siła oddziaływania infuencerów jest niesamowita - mówi Rafał Reif, lider sektora produktów konsumenckich i handlu detalicznego.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński influencer influencer marketing

Rozgrzewka w Sopocie. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim - finał przygotowań

W dniach 20-21 lipca na plaży w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka jest ich patronem. Zanim ratownicy stanęli na starcie spotkaliśmy się Krzysztofem "Spike'm" Piotrowiczem, organizatorem mistrzostw, i opowiadaliśmy o ostatnich przygotowaniach. W audycji zerkęliśmy też na inne plażowe, nadmorskie aktywności. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Sopot ratownik wodny Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim bezpieczeństwo trening woda plaża

Temperatura Adriatyku sięgnęła 30 stopni! Wbrew pozorom to nie jest dla nas dobra wiadomość

Adriatyk staje się coraz cieplejszy: w okolicach Dubrownika zanotowano rekordowo wysoką temperaturę sięgającą 30 stopni. I choć wielbiciele morskich kąpieli są zachwyceni, to mimo wszystko nie jest dobra wiadomość, gdyż konsekwencje, np. przyrodnicze, mogą być bardzo poważne.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA przyroda natura ekologia klimat pogoda Adriatyk woda powietrze Aleksandra Dobieszewska Trójka

"W stronę słońca". Jak rzucić wszystko i ruszyć w podróż?

Dokument "W stronę słońca" był jednym za najpopularniejszych tytułów tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Historia rodziny, która decyduje się rzucić wszystko i ruszyć w podróż, podbiła serca publiczności. Obraz wchodzi właśnie do kin, a o kulisach jego powstania opowiada reżyserka, Agnieszka Kokowska. Czwórka jest patronem filmu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM podróże film dokumentalny Agnieszka Kokowska

"Swoją drogą". Życie w cieniu Etny nie jest niebezpieczne - zdradza przewodniczka Asia Pióro

Sycylijska Etna, silną erupcją z 4 lipca, przypomniała, że w Europie również istnieją aktywne wulkany. Bywają kłopotliwe, czasami wręcz niebezpieczne, ale jak na razie stanowią raczej atrakcję turystyczną. Czy w Polsce, bądź bezpośrednim pobliżu naszego kraju, jest jakiś groźny wulkan?
Zobacz więcej na temat:  Etna wulkan erupcja wulkanu Sycylia Włochy natura kataklizmy bezpieczeństwo Martyna Matwiejuk Trójka

Julia Święch i Kacper Zembrzucki: jesteśmy politycznymi nerdami [WIDEO]

- Jesteśmy politycznymi nerdami. Jesteśmy z rocznika 2000 i w tym temacie orientujemy się mniej więcej od gimnazjum. Ale nasi znajomi polityką zajmują się głównie na poziomie memowym. Podobnie jak reszta społeczeństwa - opowiadają Julia Święch, Kacper Zembrzucki z programu „No… wiadomo”.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka polityka Instagram pokolenie z Jeremi Angowski Julia Święch Kacper Zembrzucki