Polskie Radio
Section05
STYL ŻYCIA

400-letni podlaski Dąb Dunin skradł serce turystów

Jest wysoki na 13 metrów, gruby na 7 metrów i widział już niejedno, z potopem szwedzkim na czele. Dąb Dunin, zwany także Strażnikiem Puszczy, zaczął rosnąć w podlaskiej wsi Przybudki w gminie Narew najpóźniej w 1621 roku. Teraz ma szansę, by oficjalnie stać się jedną z wizytówek Podlasia. Miłośnicy dębu zgłosili go do konkursu Drzewo Roku 2021, bo wierzą, że 400-latek może zauroczyć nie tylko ich.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Firan Trójka STYL ŻYCIA drzewo podlaskie Podlasie

Bezpiecznie na szlaku. W Beskidach i Gorcach powstaną schrony turystyczne

Góry to nie tylko piękne widoki, relaks i odpoczynek. Zmieniające się warunki atmosferyczne mogą okazać się dla turystów prawdziwym zagrożeniem. By zapobiec nieszczęściom, Małopolska Organizacja Turystyczna planuje postawić schrony przy szlakach w Beskidach oraz w Gorcach. Jak będą wyglądać i jaką funkcję pełnić? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA góry Monika Chrobak małopolskie Piotr Firan

PORADNIK Jak przetrwać falę upałów? Zobacz porady kardiologa i ratownika wodnego

Przed nami fala upałów. Termometry mają pokazać w weekend nawet do 35 st. C. Kardiolog zaleca, aby m.in. pić dużo wody, zrezygnować ze słodkich napojów, a sport uprawiać i pielić ogródek tylko rano lub wieczorem. Ratownik przypomina natomiast, żeby nad wodą rodzice wciąż mieli dzieci na oku, ostrzega, czym grożą - skok do wody i szok termiczny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda upały zdrowie społeczeństwo STYL ŻYCIA

Bieg po emocje: biegowa impreza z charytatywnym podtekstem

Już od kilku lat biegają po coś i dla kogoś: za każdym razem w innym celu, ale zawsze dlatego, że chcą pomóc. Tym razem ich celem jest zwrócenie uwagi na problem udziału osób niepełnosprawnych w normalnym życiu, ale też zbiórka funduszy na specjalne mieszkanie dla Basi Turek: jeżdżącej na wózku trenerki, pedagoga i niezwykle pozytywnego człowieka.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie Krzysztof Łoniewski Trójka

Czechosłowackie "Mille Miglia" już w sierpniu!

Impreza nazywa się "1000 mil československých" i organizowana jest w celu upamiętnienia rajdu Praga – Bratysława – Praga rozgrywanego w latach 1933-35. Szykujcie się na prawdziwie przedwojenne moto-emocje!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy kolekcjonowanie Rajdy samochodowe wyścigi samochodowe Czechy Słowacja Czechosłowacja imprezy masowe zabytki HISTORIA STYL ŻYCIA POLSKA społeczeństwo edukacja ciekawostki