Polskie Radio
Section05
Maken

"All I Want" The Beat Rootz - wkrótce premiera płyty

Od ukazania się ich EP-ki minęły trzy lata, teraz promują swój debiutancki album "All I Want", który za chwilę będzie miał premierę. Grupa The Beat Rootz była gościem "Strefy dread". - Przez ten czas ciężko pracowaliśmy nad wieloma kompozycjami, nie wszystkie znalazły się na płycie - mówi Stefano Auguste, wokalista i autor tekstów. - Chcieliśmy stworzyć swoją własną jakość i zaproponować brzmienie inne od już znanych.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mirosław Maken Dzięciołowski Maken MUZYKA reggae

Moribaya - afrykańskie rytmy i pozytywne wibracje

Moribaya to wielokulturowy kolektyw, który gra muzykę Afryki Zachodniej. - Myślę, że ta muzyka jest trochę jakby z innej planety - mówi w Czwórce Anika Kaminska. - Jest to przekaz energetyczny pozytywnych wibracji. Głównie o to chodzi, żeby podzielić się dobrą energią, naładować ludzi wewnętrznym słoneczkiem, bawić się razem i celebrować życie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mirosław Maken Dzięciołowski Maken MUZYKA muzyka afrykańska

Ostróda Reggae Festival 2023. Co w programie?

Koncerty, premiery, jubileusze zespołów, konkurs Czwórki i dużo aktywności pozascenicznych - wszystko to czeka na uczestników tegorocznej odsłony Ostróda Reggae Festival. - Festiwal zawsze daje możliwość, żeby pokazać coś unikatowego, coś specjalnego, coś, co publiczność zapamięta - mówi Mirosław "Maken" Dzięciołowski, dziennikarz muzyczny i współorganizator festiwalu. Czwórka jest patronem wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maken reggae Ostróda Reggae Festival Kamil Jasieński

Ostróda Reggae Festiwal 2023. "Polskie reggae ma się świetnie"

Zion Train, Nattali Rize, Vavamuffin, Dub Pistols, Immanuel czy Tabu - to tylko niektóre z gwiazd, jakie usłyszymy podczas tegorocznego Ostróda Reggae Festival. - Staramy się nie zamykać w jednym "podgatunku" reggae, chodzi o pozytywne wibracje, pulsujące brzmienia i dobrą zabawę - mówił dziennikarz muzyczny Mirosław "Maken" Dzięciołowski. Święto muzyki wystartuje już po raz 22. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maken Numer Raz reggae Ostróda Reggae Festival

Wojciech Konikiewicz i "Zielone dzieci". "To teatr audio z filozofią dubu"

- Ta płyta jest duchową i magiczną opowieścią o człowieku, jego tęsknotach, pragnieniach i wzlotach. Ma wiele warstw, brzmieniowych ,tekstowych, muzycznych. To bogata produkcja, w której dużo się dzieje - mówił Wojciech Konikiewicz, muzyk znany z takich składów, jak Deuter, T. love, Obywatel GC, Izrael, czy Armia. Nagrania na "Zielone dzieci" zainicjowała Czwórka. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka rozrywkowa Maken reggae