Ruby Szpek wjeżdża na tejp! Czwarty singiel "Respect For Tape"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 15:40
Kaj szukać klasycznego rapu w najlepszym wydaniu? Oczywiście, że na Śląsku! Czwarty singiel z projektu "Respect For Tape" to nie lada gratka dla wszystkich, którzy z drżeniem dłoni wyczekiwali ulubionych utworów puszczanych w radiowych audycjach - wszystko po to, aby zgrać je na TDK-i, BASF-y czy Stilony.
W projekcie Respect For Tape bierze udział łącznie 75 raperów, producentów i DJ-ów
W projekcie "Respect For Tape" bierze udział łącznie 75 raperów, producentów i DJ-ówFoto: mat.pras.

Utwór "Tejpy" to nostalgiczna podróż, w którą zabiorą Was: Bu, Gumix i DJ HWR. Razem z nimi powrócicie do czasów świetności programu "Yo! MTV Raps", odnajdziecie zawilgocony karton z kasetami Funkdoobiest, Das Efx czy Heltah Skeltah i odpalicie zakurzony jamnik z debiutem Wu-Tang Clanu, a w tle puścicie rozmazane teledyski EPMD czy The Roots nagrane na wysłużonych VHS-ach. 

Gotowi na śląski szlagier w rapowym wydaniu?! Zatem zapnijcie pasy, bo Ruby Szpek wjeżdża na tejp!

Przypomnijmy, że kawałek "Tejpy" to już czwarty singiel zwiastujący album "Respect For Tape"

Projekt "Respect for Tape" to hołd oddany kasecie magnetofonowej - nośnikowi przechowującemu nie tylko wyjątkową muzykę, ale również piękne wspomnienia. Ktoś pomyślałby, że to jedynie kilkadziesiąt metrów taśmy zawiniętej w kawałku plastiku, jednak dla wielu to coś znacznie więcej. Dzięki kasecie upływ lat jest jedynie pozorny - wraz z wciśnięciem przycisku PLAY, słuchacz może przenieść się w dowolną czasoprzestrzeń przy dźwiękach głębokiego basu i rytmicznych werbli. 

"Respect For Tape", którego inicjatorem i producentem wykonawczym jest ceniony kolekcjoner muzycznych taśm Grędziu, stworzono z czystej zajawki i kolekcjonerskiej pasji, w których nieustannie tli się młodzieńczy zapał. Główną ideą niniejszej inicjatywy jest powrót do lat 90., kiedy to miłośnicy rapu ubrani w baggy przemierzali pewnym krokiem osiedle, słuchając boombapowych brzmień zza oceanu i pierwszych nagrywek lokalnych emcees płynących z bateriożernych walkmanów.

Gusta młodych słuchaczy żyjących w czasach konsoli Pegasus i gumy Turbo kształtowały się inaczej niż obecnie. Kanały telewizyjne, takie jak MTV czy VIVA, stacje radiowe, lokalne sklepy muzyczne, weekendowe giełdy - wszystko to było ówczesnym YouTubem, Spotify’em czy Soundcloudem. Nierzadko też kolega z nagrywarką CD i dostępem do internetu stanowił przepustkę do muzycznego świata. Niedostępność potęgowała apetyt. O muzykę było trudniej, ale czy to oznacza, że było gorzej?

Jeśli dorastałeś na przełomie wieków, przenośny odtwarzacz był Twoim nieodłącznym kompanem w podróży, ołówek służył Ci do przewijania ulubionych albumów przegrywanych na wysłużonym kaseciaku lub po prostu kochasz rap i całą hiphopową kulturę, to "Respect For Tape" jest skierowany do Ciebie ❗️

W projekcie bierze udział łącznie 75 raperów, producentów i DJ-ów.

mat.pras./pj 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA