Ars Independent Festival - zbliża się zimowa odsłona festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 14:30
Przed nami gratka dla fanów animacji, klipów i gier wideo. W Katowicach odbędzie się czwarta i ostatnia w tym roku odsłona Ars Independent Festival. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
Ars Independent 2022 Animacja
Ars Independent 2022 Animacja!Foto: mat. prasowe

Odbywający się od 2011 roku Ars Independent Festival to międzynarodowy festiwal filmu, animacji, wideoklipu i gier wideo, poświęcony współczesnej, szeroko pojętej kulturze audiowizualnej.

Powrót "Czarnego Konia"

Ostatnia tegoroczna edycja odbędzie się w Katowicach w dniach 9-10 grudnia i jak zapewniają organizatorzy na wszystkich uczestników czeka atrakcyjny program. - W tej odsłonie festiwalu wraca konkurs Czarny Koń Animacji. Do konkursu zgłoszono aż dwa tysiące animacji, z których wybraliśmy najlepsze - opowiada Natalia Kaniak, współorganizatorka festiwalu. - W programie także warsztaty storytellingu, pokaz najlepszych animacji z Estonii i koncert T'ien Lai, bydgoskiej grupy, która łączy elementy elektroniki z afrykańskimi, folkowymi motywami.

Organizatorzy zapewniają, że stylu wybranych konkursowych animacji próżno szukać wśród tych, które oglądamy w kinie. Tu stawia się na pomysł i niezależność. - Będzie całe spektrum animacji. Będą animacje malowane, rysowane, wycinane - wylicza gość Czwórki. - Znajdą się wśród nich także komiksowe kreski, animacje 2D i nowatorskie animacje 3D. Będą również takie, których technika wykonania może zaskoczyć.  


Animowane wideoklipy

W większości autorami filmów są absolwenci topowych szkół animacyjnych z całego świata. Do konkursu zostaną także włączone wideoklipy, które są animacjami. - Chcemy, żeby ludzie zobaczyli, jakie możliwości daje to medium - tłumaczy gość audycji. - Dzięki niemu można bowiem tworzyć historie dokumentalne, fikcyjne i te kompletnie oderwane od fabuły. Stąd zaproszenie do konkursu dla kilku animowanych klipów, które płyną w rytm muzyki i idealnie dopasowują się do wybranej techniki.

Czwórka objęła wydarzenie swoim patronatem.


Źr. Facebook/Ars Independent


Posłuchaj
09:15 Czwórka/Najlepszy Dzień Tygodnia ars independent - 02.12.2022.mp3 O festiwalu Ars Independent mówi jego współorganizatorka Natalia Kaniak (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Materiał: Natalia Kaniak (współorganizatorka festiwalu Ars Independent)

Data emisji: 2.12.2022

Godzina emisji: 6.15

aw/kor