X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia jednego zdjęcia: Portret Yoko Ono i Johna Lennona

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 16:25
To jedno z najsłynniejszych i najpiękniejszych zdjęć w historii - portret, na którym ona leży na plecach, a on, nagi, oplata jej ciało w pozycji embrionalnej. John Lennon nigdy nie zobaczył tego zdjęcia. Zginął, zanim miałby szansę to zrobić.
Audio
  • Historia jednego zdjęcia: John Lennon i Yoko Ono (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Zdjęcie zrobiła Annie Leibovitz, znana fotografka gwiazd. - Do czasu, gdy ta fotografia powstała, czyli do połowy lat 80. nikt nie przedstawiał w ten sposób kochanków - tłumaczy Katarzyna Urbańska, historyk sztuki. - Leibovitz zresztą słynie z tego, że przełamuje kulturowe i społeczne tabu.

Zdjęcie tej pary było przełomowe także z innych powodów. - Drugie dno tej fotografii jest takie, że to Lennon jest nagi, a Yoko - ubrana - opowiada gość Czwórki. - To odwróciło trochę dotychczasowy sposób pokazywania na zdjęciach kobiet i mężczyzn, bo na ogół zawsze było odwrotnie.

Dowiedz się więcej o historii tego wyjątkowego zdjęcia, słuchając nagrań ze studia z audycji "Stacja Kultura".

Historię współczesności doskonale można udokumentować przy pomocy fotografii, a błysk fleszy towarzyszył większości ważnych wydarzeń na świecie w XX wieku.

Zdjęcia są nie tylko pamiątkami, bywają także dowodami w sprawach kryminalnych. Za każdym z nich kryje się jakaś historia, czyjś dramat, bądź najszczęśliwsze chwile życia. W nowym cyklu Czwórki pt. "Historia jednego zdjęcia" będziemy opisywać najsłynniejsze fotografie.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka John Lennon Yoko Ono
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak