Popołudniowy przegląd sportowy - 10 kwietnia 2017.
  • Legia lepsza od Lecha (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Warszawska Legia pokonała w Poznaiu Lecha 2:1 w szlagierowym spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Kibice na pierwszą bramke meczu musięli czekać aż do 82. minuty spotkania. Wtedy gola dla Lecha strzelił Tomasza Kędziora. Sześć minut później wyrównał Maciej Dąbrowski z Legii, a decydującą bramkę dla Mistrzów Polski w 94. minucie zdobył Kasper Hamalainen -  były piłkarz Lecha Poznań.
W drugim wczorajszym spotkaniu Piast Gliwice zremisował z Lechią Gdańsk 1:1 (1:1).
W tabeli prowadzi Jagiellonia Białystok, która ma 55 punkty. Druga jest Legia, tracąca do Jagi tylko punkt. Na trzecią pozycję z dorobkiem 50 punktów wskoczyła Lechia. Czwarty jest Lech - 49 punktów.
Dziś ostani mecz 28 koljeki - o 18.00 Korona Kielce zmierzy się z Ruchem.

Ciekawie było też na siatkarskim parkiecie w Atlas Arenie w Łodzi. Skra Bełchatów pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:0 w pierwszym półfinałowym spotkaniu siatkarskiej ekstraklasy.
Resovia, która w rundzie zasadniczej dwukrotnie pokonała Skrę tym razem rozegrała najgorszy mecz w sezonie. Drugiego seta Skra przegrała do 15-tu, a trzeciego do 13-tu.

Rewanż odbędzie się w środę w Rzeszowie. Skra żeby awansować do finału potrzebuje tylko dwóch wygranych setów. Zwcięzca tej pary zagra w finale ze zwycięzcą dwumeczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel. W pierwszej konfrontacji tych ekip kędzierzynianie zwyciężyli na wyjeździe 3:0.

Więcej informacji w Przeglądzie przygotowanym przez Norberta Michalaka.

Pożegnalny mecz Pawła Zagumnego na warszawskim Torwarze.